Warsztaty plast. dla przedszkolaków

Instruktor: artysta plastyk Agnieszka Karmowska

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 4-6 lat. W formie zabawy dzieci poznają różne techniki plastyczne. Malując, lepiąc, wycinając, uczą się kompozycji, mieszania kolorów , posługiwania się różnymi narzędziami takimi jak: pędzelek, ołówek, nożyczki itp... Przy zabawie rozwijają wyobraźnię, kreatywność i wiedzę o sztuce. Warsztaty dla przedszkolaków adresowane są do wszystkich dzieci, które łączy potrzeba plastycznej ekspresji.

Zajęcia obejmują:

- ćwiczenie umiejętności rysunku, łączenia kolorów, ich nazywanie,rozwijanie sprawności manualnych (wycinanie, klejenie, lepienie, wyginanie, przewlekanie, dziurkowanie, odbijanie itp..)
- pracę z cyklem kalendarzowym nakładającym się na różne uroczystości, święta które są pretekstem do tworzenia małych upominków i ozdób.

Aura pogodowa oraz pory roku dostarczają także inspiracji do różnorakich prac plastycznych
- ilustrację różnych kultur za pomocą przedmiotów z nimi związanych, ubioru czy drobnego rękodzieła (np. Meksyk, Egipt, Indie)
- stosowanie materiałów codziennego użytku i nadawanie im nowych funkcji
- tworzenie własnych zabawek, ozdób, przedmiotów z których dzieci potem będą mogły korzystać.

Zajęcia mają na celu umożliwić w sprzyjającej atmosferze wyrażanie siebie w kreatywny, wolny sposób, dać impuls do rozbudzenia naturalnej wyobraźni. Równocześnie zapewniać dobre warunki do poznawania otaczającego świata z równoległym ćwiczeniem koordynacji wzrokowo-ruchowej za pomocą bardzo, bardzo wielu różnych technik.


Zajęcia dla dzieci trwają 45 min. Spotkania raz w tygodniu.
Koszt uczestnictwa: 150 zł za 3 miesiące (9h)
Koszt materiałów (zbiórka u instruktora): 30 zł za 3 miesiące
Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16:00-16:45, 17:00-17:45, 18:00-18:45,
w czwartki w godz.16:00-16:45, 17:00-17:45, 18:00-18:45
grupy min.6 osób
 W tym tygodniu polecamy