Wtorek, 14 Maj

1556133979
18:30

14 maja 2019 (wtorek)
godz. 18:30
wstęp wolny

OKIEM FOTOGRAFA. Wojciech Druszcz - Od fotografii prasowej do portretu. Fotoreporter i portrecista, aktywny od połowy lat sześćdziesiątych. Współpracował m.in. z Centralną Agencją Fotograficzną, „Sportowcem", „Literaturą", „Kulturą", „Magazynem Rodzinnym", Agence France Presse (AFP), „Rzeczpospolitą". Był szefem działu foto „Magazynu Gazety Wyborczej" i „Polityki". Jego zdjęcia publikowały „Life", „Time", „Newsweek", „New York Times", „Washington Post", „Figaro"...
Odniesiemy się do dwóch ważnych rocznic: wyborów/zmian w 1989 roku i 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Porozmawiamy też o słynnym koncercie The Rolling Stones w Warszawie, który gość miał okazję fotografować 13 kwietnia 1967 roku.
Obejrzymy poruszające, osobiste portrety znanych postaci, np. S. Lema, W. Killara, W. Szymborskiej, Z. Holoubka, Z. Beksińskiego. Poznamy kulisy powstania tych zdjęć.
Prowadzenie: Ireneusz Graff (Fotokursownia)

„Okiem fotografa" to cykl poświęcony współczesnej polskiej fotografii. Na comiesięcznych spotkaniach poznać można czołowych polskich fotografów, prezentujących i omawiających swe wybrane zdjęcia, a także różne dziedziny i tematy fotografii.