Sobota, 22 Luty

1582229467
17:00

22 lutego 2020 (sobota)
godz. 17:00

Wernisaż wystawy "ŚWIAT KOBIET". Wystawa będzie czynna do 10 marca 2020 r.

ŚWIAT KOBIET - międzynarodowa wystawa malarstwa

Kiedy: 22 lutego - 10 marca 2020

Wystawa pt. ŚWIAT KOBIET to okazja do obejrzenia malarskich wypowiedzi Kobiet - Artystek, które na co dzień mieszkają, tworzą w różnych krajach. Pomysł wystawy to moja prywatna inicjatywa. Wystawę organizuję z ciekawości artystycznych wypowiedzi, dla sztuki i dla ludzi czyli odbiorców. Inspiracją do powstania tej idei malarskiej były wspólne rozmowy z innymi artystkami, które miały miejsce głównie na międzynarodowych plenerach. Rozmawiałyśmy na różne tematy, w tym również na temat sytuacji kobiet w danym kraju. Podczas rozmów zauważyłam różnice w postrzeganiu przez nas pewnych zjawisk społecznych, inne kryteria oceny roli kobiety, jej statusu i możliwości rozwoju. Bardzo interesujące okazały się być spostrzeżenia osób spoza Polski na temat roli Polek w społeczeństwie. Jedna z koleżanek stwierdziła, że w polskiej rodzinie rządzi kobieta i nie trzeba posługiwać się językiem polskim aby to zauważyć. Inna, że w Polsce wiele kobiet jest niezależnych, samodzielnie podejmujących decyzje i że w jej kraju to wcale nie jest standard. Ogromnie mnie to zaciekawiło a ta ciekawość przełożyła się na pomysł, którego efektem jest realizacja tej wystawy.
Jesteśmy kobietami - to nie ulega wątpliwości. Mamy różne doświadczenia, spostrzeżenia i porównania. Żyjemy w różnych krajach i różnych środowiskach społecznych. Ale jaki jest naprawdę nasz świat? Jak my go postrzegamy? Czy różnice są znaczne czy jednak wcale nie tak bardzo? O odpowiedź na te pytania w formie malarskiej poprosiłam artystki z Węgier, Francji, Czech, Litwy, Ukrainy i Polski.
Każda osoba zaproszona do udziału w wystawie pokaże jeden obraz o wymiarach 70 cm x 70 cm pod wspólnym tytułem ŚWIAT KOBIET. Wszystkie pokazane prace są namalowane specjalnie na tę wystawę. Technika realizacji dzieła jest dowolna. Styl wypowiedzi również. Ważne, aby wypowiedź artystyczna była szczera, głęboka i osobista.
To będzie głos każdej Artystki biorącej udział w tym wydarzeniu. Jej osobisty komentarz, indywidualna obserwacja a zarazem ocena dotycząca otaczającej rzeczywistości.
Oryszyn

ARTYSTKI:
Anna Biela
Zuzanna Brzozowska
Andrea Fecso
Dominique Flament
Francoise Ghienne
Dorota Kiermasz
Małgorzata Kołodziejak
Dorota Kulicka
Bożena Kuzio-Bilska
Katarzyna Michałek
Agnieszka Opala
Oryszyn - organizatorka i kuratorka wystawy
Aleksandra Paranczenko
Alexandra Prajer
Evgenia Reshetnikova
Zsuzsa Sedah Mathe
Karla Stiborkova
Aleksandra Tropisz - organizatorka wystawy
Lina Urbanaviciene
Joanna Wyrostkiewicz-Wasilka
Zivile Vaiciukyniene
Diana Zviedriene

Kuratorzy wystawy: Oryszyn / Marcin Kokoszko

 

1584373204
13:00

22 lutego 2020 (sobota)
godz. 13.00 - bazar orientalny - wstęp wolny
godz. 18.30 - gala z show tanecznym "Cairo by Night" - wstęp wyłącznie z biletami (informacje o biletach niżej)

VII edycja Festiwalu Tańca Orientalnego „CAIRO BY NIGHT"

Głównym organizatorem i pomysłodawcą „Cairo by Night" jest Karolina NADINE Załęcka - profesjonalna tancerka tańca orientalnego, choreograf, instruktor, zwyciężczyni międzynarodowego konkursu dla profesjonalistów w Szwecji i półfinalistka X edycji programu „Mam Talent".

W programie:
13.00 - otwarcie bazaru orientalnego - targowiska z rękodziełem, smakołykami, perfumami i kosmetykami orientalnymi oraz wystawa fotografii „Oman za zamkniętymi drzwiami"/wstęp wolny
Warsztaty winiarskie/wstęp wolny

18.30 - Gala z show tanecznym z udziałem polskich i zagranicznych tancerek najwyższej klasy. W programie także taniec indyjski, flamenco, fuzje tańca orientalnego, muzyka na żywo/bilety: przedsprzedaż do 21.02.2020 w cenie 45 zł./50 zł./55 zł. (w zależności od miejsca), w dniu show - 60 zł. Zakup biletów i rezerwacje: biurocairobynight@gmail.com oraz pod numerem telefonu: +48 885 485 254.

23.02.2020 odbędą się także warsztaty taneczne z tańca orientalnego i nie tylko, prowadzone przez zaproszonych Gości. E-mail do kontaktu: biurocairobynight@gmail.com

UWAGA! Bilety wymagane są wyłącznie na Galę z show tanecznym.
Wstęp na bazar orientalny, warsztaty winiarskie oraz wystawę fotografii jest BEZPŁATNY.