Spektakl poetycko-muzyczny "Dwoje Ludzieńków"

2017-04-11

Spektakl poetycko-muzyczny 21 kwietnia 2017 (piątek)
godz. 18.00
wstęp 5 zł

„Dwoje Ludzieńków" - występ poetycko-muzyczny wokół twórczości Bolesława Leśmiana. Wystąpią: Bożena Sitek - fortepian i recytacja; Adam Tkaczyk - gitara i recytacja.

Bożena Sitek
Pianistka, muzykolog, poetka, lektorka, aktorka, prezenterka radiowo-telewizyjna, dziennikarka, redaktorka, kierownik redakcji (w prasie i w radiu), konferansjer imprez i koncertów, ilustratorka muzyczna. Popularyzatorka muzyki (w mediach i na scenie), edukatorka (zajęcia muzyczne dla dzieci i dorosłych, autorskie warsztaty dla seniorów).
Autorka tekstów dziennikarskich, edukacyjnych, psychologicznych, literackich, wierszyków i bajek dla dzieci (publikacje prasowe, książkowe i wykłady), scenariuszy, słuchowisk (realizacja w Polskim Radiu), spektakli poetycko-muzycznych oraz koncertów i bajek edukacyjnych.
Koncertuje na kameralnych i dużych scenach (muzyka klasyczna, filmowa i popularna), na wernisażach i wieczorach autorskich. Nagrywa teksty lektorskie i audiobooki, występuje w słuchowiskach, filmach, spektaklach literacko-muzycznych.
W Roku Chopinowskim pracowała w Biurze Obchodów Chopin2010 jako koordynatorka i organizatorka projektów i konferencji, jurorka konkursów, prezenterka wydarzeń, autorka materiałów promocyjnych i edukacyjnych. Dostała wyróżnienie („Anioł Pozytywnie Zakręcony") za szczególny wkład w propagowanie muzyki Fryderyka Chopina.
Niedawno wydała płytę „Muzyka dworku szlacheckiego" z utworami inspirowanymi polską muzyką i historią.
Za wykonanie Poloneza z tej płyty w maju 2016 r. dostała Wyróżnienie Specjalne na II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce i Nagrodę Specjalną na XII Międzynarodowym Festiwalu Poloneza na Białorusi.
Pochodzi z rodu Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina, realizuje projekty koncertowe i filmowe z nimi związane.

Adam Tkaczyk - piosenkarz, lektor mikrofonowy, aktor estradowy, konferansjer, menadżer kultury. Jako wokalista działa w nurcie piosenki literackiej, aktorskiej i estradowej. Laureat ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej i studenckiej. Założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu Wyspy Dobrej Nadziei. Wokalista w zespole Los Navarros. Z obydwoma zespołami wydał płyty i koncertuje. Od wielu lat komponuje muzykę do słów poetów, głównie Konstantego I. Gałczyńskiego ale również Jonasza Kofty, Edwarda Stachury, Włodzimierza Jasińskiego, Marka Kuszakiewicza, Michała Glinki. Wokalista i gitarzysta w projekcie Bardowie Solidarności. Występuje w przedstawieniach teatralnych dla dorosłych i dzieci, interpretuje poezję i prozę podczas wieczorów poetyckich.
Prowadzi firmę EchoAudio zajmującą się postprodukcją dźwięku w filmie i nagraniami lektorskimi. Firma ma na swym koncie udział w wielu produkcjach kinowych, telewizyjnych i radiowych, w słuchowiskach, reportażach, spotach.
Jako lektor mikrofonowy nagrywa filmy, audiobooki, multibooki, spoty reklamowe, infolinie, gry. Prowadzi warsztaty emisji głosu, dykcji, interpretacji tekstu, elementów gry aktorskiej i pracy scenicznej. Twórca filmowego kursu świadomej pracy głosem pt. "WF twarzy". Konsultant do spraw pracy głosem i wizerunku w pracy scenicznej dla Wydawnictwa Edukacyjnego JUKA. Wykładowca w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Współpracuje z wieloma organizacjami działającymi w sferze kultury i edukacji: ośrodkami pomocy społecznej, szkołami, stowarzyszeniami, fundacjami. Organizuje koncerty, wieczory literackie, prowadzi warsztaty i szkolenia, prowadzi imprezy i koncerty jako konferansjer. Na swoim koncie ma pracę z nauczycielami, młodzieżą, dorosłymi i seniorami, osobami doświadczającymi przemocy, osobami niewidomymi i niepełnosprawnymi intelektualnie. Prowadzi warsztaty i szkolenia świadomej pracy głosem dla pracowników biznesu.


W tym tygodniu polecamy