NOC MUZEÓW W CPK

2017-04-13

NOC MUZEÓW W CPK 20 maja 2017 (sobota)
w godz. 19:00-01:00
wstęp wolny

NOC MUZEÓW W CPK

W programie:

22.00 - Koncert STARA RZEKA. Muzyczny projekt Kuby Ziołka, laureata Paszportu POLITYKI, to jedno z najciekawszych zjawisk w polskiej muzyce popularnej ostatnich lat. Wielowymiarowa, jednocześnie transowa i refleksyjna, uwodząca głębią, porywająco piękna muzyka dla poszukujących, wrażliwych melomanów. STARA RZEKA została doceniona i nagradzana przez słuchaczy oraz opiniotwórcze media w Polsce i na całym świecie.

- Wystawa „Horyzont zdarzeń". Rysunki i malarstwo Ryszarda Wojtyńskiego.

Ryszard Wojtyński urodził się w Olsztynie w 1958 roku. Od 1971 mieszka w Warszawie.
Wykształcenie wyższe, mgr sztuki, absolwent warszawskiej ASP 1987 r - dyplom z litografii (Władysław Winiecki, Henryk Opałka), ilustracji (Janusz Stanny) i fotografii. Jako student współpracował z klubami akademickimi ALFA i STODOŁA przy oprawie imprez artystycznych takich jak festiwale, koncerty, teatry (plakaty, foldery, scenografie). Początkowo zajmował się grafiką wydawniczą, ilustracją i plakatem (dla takich wydawnictw jak: KAW, Alma-Press, Fantastyka, Tonpress i inne).
W latach 1988 - 1991 pracował w Nowym Yorku dla firmy "Prima" jako prezenter i trener programu komputerowego
Fashion Designe System do projektowania odzieży. Wyszkolił ponad 100 grafików i projektantów dla takich firm jak:
MACY'S, LONDON FOG, CHEROKEE, MISSONI i inne). W tym czasie współpracował również z agencją Leslie Barany
Comunication jako grafik przy projektowaniu okładek do książek, płyt muzycznych i reklam prasowych. Brał udział w
wystawach zbiorowych w Nowym Yorku.
Po powrocie z USA założył firmę ARTLOGIC, której właścicielem jest do dziś. Przez ponad 20 lat był realizatorem i współrealizatorem
efektów specjalnych do takich produkcji filmowych jak: Ogniem i Mieczem, Dzieje Mistrza Twardowskiego,
Stara Baśń, Bitwa Warszawska 1920, Młode Wilki, 6 Dni Strusia, i innych oraz do wielu reklam, filmów i spektakli telewizyjnych.
Od 1999 roku związany jest także z pracownią litografii im. Pabla Picassa na Saskiej Kępie w Warszawie, w której uczestniczy w cyklicznych wystawach organizowanych przez artystów pracowni.
W latach 2014 - 2015 kierował zespołem kreatywnym w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (byłej
Wytwórni Filmów Fabularnych). Tam też stworzył silny zespół grafików komputerowych i był współrealizatorem projektów związanych z produkcją i techniką filmową.
Od kilku lat kształci dzieci i młodzież w zakresie rysunku, malarstwa, kompozycji a studentów w zakresie estetyki w obrazie filmowym. Jego pasje to również: fotografia, tworzenie muzyki, poezji i prozy, tłumaczenie tekstów piosenek a nawet projektowanie niekonwencjonalnych mebli. Obrazy, rysunki i litografie Ryszarda Wojtyńskiego znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum H.R. Gigera w Szwajcarii oraz licznych kolekcjach prywatnych.
Obecnie realizuje własne projekty artystyczne.

Kurator wystawy: Marcin Kokoszko

 


W tym tygodniu polecamy