Praski Blues w Parku Skaryszewskim

2017-05-16

Praski Blues w Parku Skaryszewskim 30 czerwca 2017 (wtorek)
godz. 19:00
wstęp wolny
MUSZLA KONCERTOWA W PARKU SKARYSZEWSKIM
IM. I. J. PADEREWSKIEGO

PRASKI BLUES
Z wielką przyjemnością chcielibyśmy Państwu przedstawić nową inicjatywę kulturalną na Pradze Południe - cykl koncertowy pod nazwą PRASKI BLUES.
Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa, granych
i śpiewanych przez szerokie grono warszawskich muzyków, hołdujących tej muzyce i dobrze się w niej czujących.
Każde ze spotkań rozpocznie się krótkim koncertem zaproszonego zespołu, który po występie, wraz z organizatorem poprowadzi wspólne, improwizowane granie, czyli Jam Session. Do tej części imprezy zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się swym talentem i umiejętnościami z innymi muzykami i oczywiście z publicznością. Prosimy więc o zaproszenie rodziny, znajomych i przyjaciół, przyniesienie instrumentów i pozytywnych wibracji...
Poszczególne koncerty poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.
Nasze pierwsze spotkanie będzie miało miejsce
30 czerwca 2017 roku, o godzinie 19:00 w Muszli Koncertowej Parku Skaryszewskiego.
Zagra na nim „saskokępska" grupa BLUES TIME, która zaprosi do wspólnego Jam Session.

BLUES TIME
Zespół powstały w tym składzie w 2010 roku, o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, country ballady czy rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego grania. Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi. Przyświeca nam zasada dobrej zabawy z wspólnego, szczerego grania, przybliżaniu klasycznego, amerykańskiego bluesa w jego czystej formie, odciskając jednak na nim nasz osobisty urok, a więc gramy bez specjalnych pretensji do filharmonicznej precyzji, a tym bardziej do list przebojów... :)

Tomasz Bielecki - harmonijka
Zbyszek Jędrzejczyk - gitara akustyczna, śpiew
Włodzimierz Tyl - instrumenty klawiszowe
Piotr Gładkowski - bas
Andrzej Kubacki - perkusja


W tym tygodniu polecamy