Finałowy pokaz BRAVE KIDS WARSZAWA

2017-06-07

Finałowy pokaz BRAVE KIDS WARSZAWA 29 czerwca 2017 (czwartek)
godz. 18:30
wstęp za zaproszeniami, dostępnymi w CPK od 20 czerwca


W połowie czerwca w ramach projektu Brave Kids 2017 do Warszawy przyjadą dzieci z całego świata. Rumunia, Rosja i Iran to kraje, z których pochodzić będą dziecięcy artyści. W przedsięwzięciu wezmą też udział dzieci uchodźców m.in. z Czeczenii oraz Tadżykistanu, mieszkający na co dzień w Polsce. Cały czas poszukiwane są rodziny, które zechcą gościć w swoich domach młodych uczestników projektu.

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który powstał w 2009 r. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczający trudnych warunków życiowych, mają szansę na rozwijanie swoich talentów.

W ramach tego projektu, 17 czerwca 2017 r. do Warszawy przyjedzie 16 uzdolnionych dzieci z zagranicy. Dołączą do nich również członkowie grupy prowadzonej przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury, do której należą m.in. dzieci uchodźców z Czeczenii, Kirgistanu i Tadżykistanu. Przez dwa tygodnie wspólnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin.

- Dzięki temu będą miały szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami - mówi Aleksandra Ośko, koordynator projektu Brave Kids w Warszawie. - Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty małych gości w naszym kraju.

Pierwszy pokaz ich umiejętności artystycznych odbędzie się 19 czerwca w Centrum Promocji Kultury Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. Tam też będą odbywać się warsztaty artystyczne. Na pokaz finałowy zapraszamy 29 czerwca. Z kolei warsztaty dla liderów i dla dzieci z rodzin goszczących odbędą się w Centrum Społecznym Paca (ul. Paca 40).


Wielki finał we Wrocławiu
Po dwóch tygodniach spędzonych w Warszawie „odważne dzieci" pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy, który zostanie zaprezentowany we Wrocławiu. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca 2017 r.

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Podczas pobytu w naszym kraju gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich.

W tym roku Brave Kids przyjadą również do Koszyc na Słowacji, gdzie przebywać będą uzdolnione dzieci z Polski, Indii, Ukrainy i Brazylii. Projekt zawita również w rejonie Samtskhe-Javakheti w Gruzji.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może zgłosić się również bezpośrednio do koordynatorki projektu:
Aleksandra Ośko
bravekids.warszawa@bravefestival.pl
tel. 501 318 949

Można również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu:
http://www.bravekids.eu/pl/n/59

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/