"Muzyka zadumy i tajemnicy"

2017-08-22

29 września 2017 (piątek)
godz. 18.30
wstęp 10 zł

"Muzyka Zadumy i Tajemnicy"

Wystąpią:
- „Tańce Snu" - dwojga znakomitych Artystów Indii Czajkowskiej i Sebastiana Madejskiego oraz Gości, to wysoko oceniany przez krytyków i doceniony przez słuchaczy, nieszablonowy, muzyczny projekt z Warszawy nawiązujący w stylistyce do muzyki dawnej i orientalnej, we współczesnym, eksperymentalnym ujęciu. Dwa niekonwencjonalne głosy wyśpiewujące w nieznanych, improwizowanych często językach oniryczne pieśni, z udziałem brzmień fortepianu, syntezatorów, fletu i psałterium z jazzowym zacięciem. Klimatyczna podróż poprzez nieoczekiwane światy, ambientowe przestrzenie.

- „Muzyka Sfer" muzyczny projekt artysty Macieja Hanuska, jest nastrojową kombinacją brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną; to połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji z nowoczesną elektroniką. Stylistycznie dotyka takich gatunków jak ambient, post-rock, szeroko pojęta elektronika. To wyjątkowa synteza przestrzeni z minimalizmem i dźwięków z ciszą. Koncert osnuty jest opowieściami o muzyce sfer.

- Wojtek Szczepanik - młody artysta reprezentujący nurt „modern classic". Instrumentami Wojtka są ręce i klawisze, tyle wystarczy, aby muzyka wypełnić odbiorców pozytywną energią. Koncerty Wojtka to muzyczne podróże, przenoszące do innego świata. Wystarczy pozwolić ponieść się muzyce.


W tym tygodniu polecamy