Wystawa EVIVA L'ARTE

2017-08-23

Wystawa EVIVA L'ARTE 4-20 września 2017
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny

Wernisaż wystawy EVIVA L'ARTE

Wystawa będzie czynna w dniach do 20.09.2017 w godz. 11:00-18:00.

Projekt artystyczny to Eviva l'Arte cykl międzynarodowych wydarzeń z zakresu sztuk interdyscyplinarnych. Pomysłodawczyniami i kuratorkami projektu są artystki: Anna Kossakowska i Edyta Dzierż. Ideą naszego projektu jest otwartości kulturowa i otwartość na sztukę w ujęciu postaw artystycznych. Zapraszamy do wspólnych działań artystów z Polski i z różnych krajów, zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki. Współpraca przyjmuje formę wystaw z wernisażami, warsztatów i eventów. Każda edycja projektu to inny wielopokoleniowy, interdyscyplinarny dialog artystyczny.

Inauguracja pierwszej, polsko-serbskiej edycji EVIVA L'ARTE miała miejsce w Warszawie, w 2015 na uroczystym wernisażu w Galerii Lufcik Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. W malarsko-poetyckiej wystawie wzięło udział 11 artystów z Polski i Serbii.

W 2016 ekspozycja została jeszcze trzy razy zaprezentowana publiczności w rożnych rejonach Polski i w Serbii, w Belgradzie a artyści na niej pokazani wzięli udział w międzynarodowym plenerze i wydarzeniach przygotowanych przez stronę serbską.

Obecnie we wrześniu 2017, w Galerii Centrum Promocji Kultury Praga - Południe prezentujemy warszawskiej publiczności edycję polsko-litewską projektu - EVIVA L'ARTE polsko-litewska wystawa sztuki. Na wystawie swoją twórczość pokazuje 8 artystów z Polski i Litwy: Inga Armanavičiūtė (malarstwo), Juliusz Erazm Bolek (poezja), Egidijus Darulis (malarstwo, poezja, muzyka), Edyta Dzierż (malarstwo), Anna Kossakowska (malarstwo), Oryszyn (malarstwo), Lina Urbanavičienė (malarstwo), Živilė Vaičiukynienė (malarstwo).
Na przełomie 2017/2018 roku nasz dialog artystyczny zostanie również zaprezentowany w innych miejscach w Polsce. Finalnie w 2018 roku projekt zostanie pokazany publiczności litewskiej, w Koszedarach.

Realizację projektu EVIVA L'ARTE polsko-litewska wystawa sztuki można śledzić na bieżąco na naszym
fanpage'u: www.facebook.com/evivalarte

Kurator Galerii: Marcin Kokoszko.
Kuratorzy wystaw: Edyta Dzierż, Anna Kossakowska, Oryszyn /Polska/ i Lina Urbanaviciene /Litwa/.


W tym tygodniu polecamy