Koncert jazz/elektronika grupy Sudnik, Duda, Wudarczyk

2017-09-21

Koncert jazz/elektronika grupy Sudnik, Duda, Wudarczyk 3 listopada 2017 (piątek)
godz. 19:00
wstęp za zaproszeniami dostępnymi w CPK od 20 października

Koncert jazz/elektronika grupy Sudnik, Duda, Wudarczyk

foto: Józef Żuk Piwkowski

Grupa: SUDNIK, DUDA, WUDARCZYK

Tadeusz Sudnik - Studio Dźwięków Niemożliwych (syntezatory cyfrowe i analogowe)
Tomasz Duda - saksofony
Jacek Wudarczyk - płaskorzeźba

Muzyka: kolorowa i różnorodna brzmieniowo, żywiołowa ELECTRO- AKUSTYCZNA MUZYKA INTUICYJNA, ELECTROJAZZ (w tym trans, break-beat, ambient) połączony z odgłosami takimi jak np. śpiew ptaków oraz często zaskakującymi "kosmicznymi" efektami przestrzennymi. Tadeusz Sudnik wykorzystuje naturalne i przetworzone efekty dźwiękowe oraz transformuje dźwięki innych muzyków - tworząc na scenie małe studio.

Grupa wystąpiła np. na festiwalach w Zakopanem, Szczytnie, Kielcach, Cieszynie, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim.

Czego się można spodziewać? Zapraszamy na YouTube:
Z grupą FREELECTRONIC - Tomasz Stańko, Janusz Skowron, Witold Szczurek - "Euforila": https://youtu.be/GnCCwFZ8DpI

Z Pawłem Prochnowskim - "Canadada" (fragment): https://youtu.be/97dyYgUzmJ4
Z Adamem Pierończykiem - "Pierro" (fragment): https://youtu.be/ikBlqC91Uqo

Z płyty grupy "DIGIVOOCO" - Pierończyk, Gary Thomas, Sudnik, Gunar Geisse, Maurice de Martin: https://youtu.be/nv8oTMa_gxE
Z płyty "AMUSOS" - Pierończyk, Sudnik,...: https://youtu.be/ek7XqxxnQJw

 

TADEUSZ SUDNIK - Studio Dźwięków Niemożliwych
To rozchwytywany muzyk, jeden z najciekawszych i najważniejszych współcześnie polskich muzyków.
Legendarny realizator Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.
Wykorzystuje brzmienia transowe, break-beatowe, ambientowe używając
naturalnych i przetworzonych efektów dźwiękowych oraz transformuje
dźwięki innych muzyków - tworząc na scenie małe studio.
Łączy najstarsze syntezatory analogowe z najnowszymi cyfrowymi maszynami.
Występował na wielu festiwalach, m.in. w : Montreux, Berlinie, Paryżu,
Le Mans, Madrycie, Atenach, Zurychu, Manchesterze, Warszawie (Jazz
Jamboree), czy na Gdynia Summer Jazz Days.
Skomponował muzykę dla Teatru Wielkiego w Warszawie do spektaklu baletowego "Pejzaż nocą" (wystawianego od 1995 r.) oraz projektował dźwięk dla Double Opera "Heartpiece" w galerii "The Kitchen" - w Nowym Jorku, muzykę do przedstawień "Biały jeleń" i "Drewniany człowiek" (Stasysa Eidrigieviciusa - znanego artysty plastyka pochodzenia litewskiego mieszkającego w Polsce) wystawianych w Teatrze Studio, w Warszawie, czy do przedstawienia kukiełkowego dla dorosłych "Wiara, nadzieja, miłość" w teatrze Stara Prochownia, w Warszawie.

Założył Stołeczne Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Mieszania Dźwięków
Współpracował z wybitnymi polskimi i światowymi artystami, takimi jak :
Tomasz Stańko, Dom Um Romao (Weather Report), Sonny Sharrock, Gary
Thomas (współpracownik Milesa Davisa i Johna McLaughlina), Adrian Mears,
Peter Giger, Adam Pierończyk, Antymos Apostolis, Andrzej Mitan, Janusz
Skowron, Cezary Konrad, Michał Miśkiewicz, Helmut Nadolski, Włodzimierz Kiniorski, Kuba Sienkiewicz, Aleksander Korecki, Andrzej Przybielski, Krzysztof Ścierański, Krzysztof Knittel, Mieczysław Litwiński, Grzegorz Grzyb.

Znany z grup: Cytula Tyfun da Bamba Orkiester, Niezależne Studio Muzyki Elektroakustycznej, ze słynnego kwartetu FREELECTRONIC (Tomasza Stańko), KAWALEROWIE BŁOTNI (muzyka "poważna", grupa w której grają m.in. szefowie festiwalu Warszawska Jesień), międzynarodowych składów, np.: Digivooco (m.in. z Gary Thomasem i Adamem Pierończykiem - najlepsza polska płyta jazzowa 2001 r. - „Jazz Forum") i AMUSOS (Adama Pierończyka), z Niemcami: DER ROTE BEREICH, czy FUMANEK (z Włodzimierzem Kiniorskim i Mamadou Diouf z Senegalu), Park Maszynowy z Włodkiem Kiniorskim, czy Analogics z Wojciechem Konikiewiczem oraz Koncert Figur Niemożliwych i Poza czasem i przestrzenią.

W grudniu 2006 r. Polonia Records wydała jego płytę z utworami zarejestrowanymi w różnych składach, pt.: "TADEUSZ SUDNIK & HIS FRIENDS IN ART" - określając go jako "jednego z najważniejszych i niezwykłych polskich muzyków". Kompaktowa reedycja tej płyty ukazała się w marcu 2017 r. nakładem wytwórni AUDIO CAVE (równolegle również w formie wzbogaconego o 4 dodatkowe utwory 2-płytowego albumu vinylowego).

TOMASZ DUDA
- saksofonista. Także wystąpił na obu wydaniach płyty "Tadeusz Sudnik & His Friends in ART".
Gram.in. w grupach: BAABA, PINK FREUD, CUKUNFT, SAKSOFORT. Współpraca z Bruno Chevillon - francuskim kontrabasistą, Justyną Steczkowską, Mateuszem Pospieszalskim, Wojciechem Waglewskim, Januszem ,,Yaniną" Iwańskim, Markiem Chołoniewskim, Anią Dąbrowską, Kasią Nosowską. Rozchwytywany muzyk; w 2004r. 12-krotnie wyjeżdżał do Francji w ramach Roku Polskiego. W 2005r. był na koncertach w Budapeszcie, Rzymie, Bielsku-Białej na festiwalu organizowanym artystycznie przez Tomasza Stańko oraz na Słowacji i Mołdawii; W 2005r. koncertował np. w Instytucie Polskim w Rzymie, na Węgrzech, w Mołdawii, a w styczniu 2006 r. i w 2008 r. koncertował też w Chile i Argentynie (Buenos Aires) - co jest opisane np. w marcowym numerze "Jazz Forum" z 2006 r. Jest także twórcą muzyki teatralnej.

Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Bruno Chevillon (2004), w warsztatach i sesjach muzyki improwizowanej w Conservatoire National de RÈgion de Strasbourg (2004), Seminarium i Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez prof. G¸ntera Priesnera z Hochschule f¸r Musik N¸rberg-Augsburg (2002), Międzynarodowych Kursach Muzyki Elektronicznej Accanthes/IRCAM w Krakowie (2000) (jako stypendysta Rządu Francuskiego oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum"), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Gdańsku (1999), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach.(1993) i kilkakrotnie w Warsztatach Jazzowych w Brzozowie.
Współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Tomasz Stańko, Rafał Mazur, Michał Górczyński, Ireneusz Socha, Tworzywo sztuczne, Bassisters Orchestra, m.bunio.s, Fisz, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Kasia Nosowska, Smolik, Tomasz Gwinciński, Krzysztof Knittel.
Jest członkiem zespołów: Baaba, Pink Freud, Saksofort, Mitch and Mitch, Tołhaje, Ania Dąbrowska, Kasia Nosowska.

JACEK WUDARCZYK
Malarz, rzeźbiarz, teoretyk sztuki, manager grup muzycznych. Współdziała m.in. z czołowymi polskimi artystami jazzowymi, takimi jak: Andrzej Mitan, Janusz Skowron, Tadeusz Sudnik, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Włodzimierz Kiniorski, Cezary Konrad, Michał Miśkiewicz, Grzegorz Grzyb, Tomasz Duda i inni. Podczas koncertów pojawiają się na scenie jego obiekty wizualne - rzeźby, instalacje oraz videoprojekcje. Członek Zrzeszenia Artystycznego "ZA". Uczestnik i organizator interdyscyplinarnych Festiwali Sztuki (m.in. w Lublinie, Warszawie, Łowiczu i Pałacu w Nieborowie). Publikował w "Jazz Forum", "Exit - new art of Poland", "Trwanie" - w tym wybory wypowiedzi Tadeusza Kantora i Milesa Davisa. Wziął udział w tworzeniu i wydaniu obu wersji płyty "Tadeusz Sudnik & His Friends in ART" - zarówno w 2006 jak i w 2017 r.

 


W tym tygodniu polecamy