Wieczór autorski Radosława Sączka

2017-09-27

Wieczór autorski Radosława Sączka 7 listopada 2017 (wtorek)
godz. 19:00
wstęp wolny

WYSTAWA / WIECZÓR AUTORSKI / KONCERT ZAHLADY

Wieczór autorski Radosława Sączka
promujący jego książkę poetycką "Późny debiut", na którą złożyły się dwa tematyczne zbiorki Wiersze do biur oraz chory rozsądek

Z posłowia Macieja Płazy:

Utwory, które znalazły się w tej książce, nie są wcale dziewicze. Ukazywały się w „Akcencie", „Opcjach", „Studium, „Arkadii", „Nowej Okolicy Poetów", „Arteriach" (...) Oba tomy kilkakrotnie omal nie wyszły jako całość: chory rozsądek w 2008 roku wyróżniono w Ogólnopolskim Konkursie Kwartalnika „Opcje" na debiutancką książkę poetycką, rok później nominowano w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina, w 2014 tę samą nominację otrzymały Wiersze do biur. Utwór "Wiersze i buty" we wrześniu 2015 ukazał się w cotygodniowej rubryce poetyckiej „Gazety Wyborczej". Poezję Radka Sączka można od lat usłyszeć na płytach i koncertach: dawniej w nowofalowym DHM, teraz w postpunkowym Chaplin & Chapman i oczywiście w Zahladzie. Oba tomy, które tak długo czekały na debiut, w końcu spotkały się w jednym i nareszcie wschodzą, podwójnie, nad miastem i biurem, nad złotymi zębami wieżowców i w ciemnych lustrach monitorów.

Radosław Sączek
ur. w 1975, poeta i muzyk. Publikował w ‘Akcencie', 'Studium', 'Arkadii', 'Nowej Okolicy Poetów', 'Opcjach', 'Arteriach', ‘Gazecie Wyborczej'. ‘Kulturze Miasta' oraz tzw. prasie artzine'owej. Pochodzi z Puław, mieszka w Warszawie.

Jest także autorem tekstów, wokalistą zespołów:

• DHM (dwie płyty długogrające na koncie)
• Chaplin&Chapman (płyta w realizacji),
• Zahlada (dwie płyty długogrające na koncie)