Koncert pt. "Kuplety warszawskie - szemrane szlagiery międzywojnia"

2017-12-08

Koncert pt. 28 stycznia 2018 (niedziela)
godz. 18:00
bilety 10 zł.

Koncert pt. "Kuplety warszawskie - szemrane szlagiery międzywojnia" w wykonaniu Duetu Charakterystycznego.

Wystąpią:
- Olga Avigail Mieleszczuk - wokal
- Grzegorz Bożewicz - harmonia

W programie warszawskie szlagiery przedwojenne do sentymentalnego zasłuchania i zabawy z fasonem. W repertuarze wrzące tanga, apaszowskie ballady, skoczne polki i inne szemrane kawałki.

Słowo o wykonawcach:

Olga Avigail Mieleszczuk - wokal
Urodzona na warszawskiej Pradze pieśniarka, akordeonistka i badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Ma klasyczne wykształcenie muzyczne. Od kilku lat zajmuje się przedwojenną muzyką popularną. Występuje na scenach muzycznych całego świata: Polski, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Niemiec, Danii, Norwegii, Słowacji i innych. Inicjuje wiele projektów międzykulturowych, ma szczególne zamiłowanie do muzyki żydowskiej polskiego pochodzenia. Mieszka na stałe w Jerozolimie.

Grzegorz Bożewicz - akordeon cyfrowy
Akordeonista, wirtuoz bandoneonu, pianista, pedagog. Ukończył UMFC w Warszawie. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów, m.in. na scenach Studia Koncertowego Polskiego Radia, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wspaniały interpretator tanga argentyńskiego i polskiego przedwojennego.

Akordeon cyfrowy łączy szczytową technologię z akustyczną tradycją. Utrwala równowagę między popularnością tradycyjnych akordeonów i nowoczesną technologią cyfrową. Dzięki propozycjom najlepszych akordeonistów na świecie wyposażony został w paletę przepięknych brzmień (akordeonów z całego świata ale i świetnie przygotowanych innych instrumentów jak kontrabas czy klarnet) i funkcji dla zapewnienia wcześniej niespotykanego poziomu ekspresji i uniwersalności podczas występów.