26 finał WOŚP na Pradze-Południe

2018-01-09

26 finał WOŚP na Pradze-Południe 14 stycznia 2018 (niedziela)
godz. 12:00
wstęp wolny

26. FINAŁ WOŚP na Pradze-Południe

Zapraszamy na wyjątkowy 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pradze - Południe!

W programie m.in. występy wokalne, spektakl dla najmłodszych, licytacje, zabawy dla dzieci oraz niezapomniane światełko do nieba!
Nie może Cię tam zabraknąć!

Ciekawi co będzie się działo na naszej scenie?
Zachęcamy do zapoznania się z program 26 Finału WOŚP na Pradze - Południe!

12.00 - Spektakl dla dzieci "Mali Sindbadzi. Dzieci w drodze."
13.20 - Finaliści konkursu Piosenki Francuskiej
14.15 - Pokazy taneczne
15.45 - Szczodry Wieczór. Żemerwa i Przyjaciele - koncert pieśni Białorusinów Podlasia
16.30 - Główna licytacja
17.00 - Elena Rutkowska i Cygańskie Czary
18.15 - Caroline and The Lucky Ones - zabawa w stylu Country
19.30 - Grupa perkusyjna Bloco Central
20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA - POKAZ LASEROWY
20.45 - Milena Szymańska z utworami Amy Winehouse

Słowo o wykonawcach:

12.00 - Spektakl dla dzieci pt. „Mali Sindbadzi. Dzieci w drodze". Wykonawcy: Beata Frankowska, Albert Kwiatkowski - opowiadanie; Adeb Chamoun (Syria); Mateusz Szemraj (Polska) - muzyka; Katarzyna Szpilkowska - scenografia.
Kiedy mali uchodźcy z Syrii zatrzymali się na jakiś czas w Grecji, dostali na dalszą drogę ręcznie uszyte plecaki, a w nich dzienniki podróży z fragmentem Przygód Sindbada Żeglarza. Powędrujemy ich tropem, szlakiem małych historii, które wciąż wydarzają się na morzu i na lądzie. Będziemy również wędrować śladami polskich dzieci, które podczas wojennej zawieruchy znalazły schronienie w dalekich krainach: pod skrzydłami Dobrego Maharadży w Indiach oraz w irańskim mieście Isfahan. Naszym przewodnikiem będzie Sindbad Żeglarz - dzielny wędrowiec, który nigdy nie traci nadziei. Oprawę scenograficzną spektaklu stanowi mapa, autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, która pokazuje szlaki dawnych i współczesnych uchodźców. Oprawę muzyczną spektaklu tworzy dwóch muzyków: znany polski multinstrumentalista Mateusz Szemraj i Adeb Chamoun - muzyk z Syrii, który od kilku lat mieszka i pracuje w Polsce. Jego obecność w spektaklu jest szczególnie ważna - jest on swoistym świadkiem opowiadanych historii. Spektakl dla dzieci powyżej 6 lat, czas trwania: 1 h 10 min.

13.30 - Pokazy taneczne w wykonaniu mistrzowskiej Szkoły Tańca MBB Bartoń.

14.00 - Występy laureatów Konkursu Piosenki Francuskiej. W koncercie wezmą udział:
- Maja Kacprzyńska
- Bartłomiej Gawryszewski vel Bartini Gavryszevski. Uczeń II klasy LO, aktor w teatrze Muzycznym Gaffa (Targówek) wolontariusz Orkiestry Sinfonia Varsovia (Grochów). Jego kariera sceniczna trwa już 10 lat (jubileusz w kwietniu). Pierwszy album w trakcie nagrań - premiera w połowie marca. Najlepsze występy: XII UFO (luty 2017), Koncert Piosenki Francuskiej ( lipiec 2017), Konkurs Piosenki JoseSong (listopad 2017). Artysta o sobie: „ Uwielbiam dostarczać rozrywki ludziom. Cieszę się, gdy są aktywni na moich koncertach. Nie lubię spóźnień i zakończeń koncertów".

15.30 - Koncert „Szczodry Wieczór. ŻEMERWA i Przyjaciele". Tradycyjne pieśni i tańce Białorusinów Podlasia, a także obrzędy związane z okresem noworocznym (według kalendarza juliańskiego), będącym czasem wróżb, żartów ale także kolędowania
„Żemerwa" to Studio Folkloru Tradycyjnego, które powstało w 2003r. przy Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. W języku podlaskich Białorusinów „żemerwa" oznacza rozhulaną, rozśpiewaną młodzież. Zespół zajmuje się tradycyjną kulturą Białorusinów Podlasia, a jego członkami są młodzi ludzie z Bielska Podlaskiego i okolic. Grupa ma
w swym repertuarze pieśni bożonarodzeniowe, wielkanocne i wiosenne ohulki, pieśni żniwne, weselne, chrzcinne, liryczne, a także tradycyjne tańce i obrzędy. Zostały one zebrane przez członków zespołu podczas ekspedycji na Podlasie i Polesie. W 2008r., na Festiwalu Sztuki Folklorystycznej „Bierahinia" w skansenie „Oktiabrskij" na Białorusi, „Żemerwa" została nagrodzona honorowym dyplomem UNESCO. Zespół występował także w Grecji, Rosji, Litwie, Łotwie i na Węgrzech.

16.30 - Aukcje na rzecz WOŚP

17.00 - Koncert Eleny Rutkowskiej i „Cygańskich Czarów"
Niecodzienne wydarzenie, rewia estradowa - Cygańskie Czary. Muzyczno-taneczne widowisko pełne orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco, a dla duszy romansów rosyjskich. Elena Rutkowska gwiazda muzyki romskiej zaprasza do współpracy najlepszych w Polsce i Europie muzyków. W programie pełnym wigoru i radości życia zabrzmią najwspanialsze utwory cygańskie. Cudowna autentyczna muzyka romska, śpiew i taniec, a także niesamowite stroje stwarzają niezapomnianą atmosferę i wprowadzają widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów. Urok osobisty artystów zespołu „Cygańskie Czary" i ich interpretacja utworów gwarantują odbiorcy niezapomniane przeżycia, wspaniałą zabawę, oraz bezgraniczną miłość do cygańskiej muzyki. Premiera nowego, multimedialnego widowiska na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej została bardzo wysoko oceniona przez krytyków, media i publiczność.

Solistką zespołu „Cygańskie Czary" jest gwiazda muzyki romskiej Elena Rutkowska. Utalentowana aktorka o wielkich zdolnościach interpretacyjnych i muzycznych. Elena jest absolwentką Akademii Teatralnej w Kijowie. Pomimo, że w Polsce mieszka od kilku lat ma duży dorobek artystyczny i zdobyła sympatię widzów i słuchaczy. Zasłynęła z dramatycznej roli w serialu „Pitbull", gdzie była partnerką głównego bohatera filmu Andrzeja Grabowskiego. Widzowie także docenili brawurowo zagraną charakterystyczną rolę w serialu „Lokatorzy". Aktorka jest dobrze znana bywalcom warszawskiego teatru „Buffo". Gazeta Muzyczna bardzo trafnie określa Elenę Rutkowską: „...Wyjątkowej urody aktorka filmowa i teatralna oraz piosenkarka, pełna temperamentu porywa w rytm egzotycznej, cygańskiej muzyki. Tworzy charyzmatyczny czar, narzucając swoją zmysłowość każdej widowni".

18.15 - Koncert zespołu „Caroline and the Lucky Ones"
Zespół powstał w maju 2015 roku. Wokalistka Karolina Jastrzębska jest córką lidera nieistniejącej już grupy T.Band, która przez wiele lat była aktywna na polskiej scenie country. Caroline and the Lucky Ones w niektórych utworach nawiązują do twórczości T.Bandu, prezentując jednak własne, oryginalne brzmienie. Dużym atutem zespołu jest warstwa wokalna: w chórkach Karolinie towarzyszy Paweł Piekarski, który często również przejmuje rolę głównego wokalisty. Uwagę obserwatorów i słuchaczy przyciągnąć może połączenie pokoleń, jednak różnica wieku nie ma znaczenia. Zespół wystąpił już na kilku znaczących imprezach country w Polsce, za każdym razem spotykając się z ciepłym przyjęciem. Grali między innymi na Pikniku w Mrągowie, w Wolsztynie, Wiśle, Ostrołęce. Pojawiają się też na towarzyskich spotkaniach miłośników country. W 2017 roku wygrali nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku". Otrzymali też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country (countrymusic.pl) za piosenkę „Kawałek nieba".
Skład: Karolina Jastrzębska - wokal, mandolina, Piotr Trela - gitara elektryczna, Paweł Piekarski - gitara akustyczna, chórki, Tomek Zawadzki - bas, Jarek Cieślak - perkusja.

19.15 - Koncert finalistek konkursu piosenki francuskiej „Zaśpiewaj na Francuskiej". Wystąpią: Weronika Zdzieborska, Maria Leszczełowska i Agnieszka Kukla.

19.45 - Występ Grupy Perkusyjnej BLOCO CENTRAL

20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA (ogród CPK)

Po Światełku do Nieba - Koncert muzyki Amy Winehouse w wykonaniu Mileny Szymańskiej. Artystka swoje występy dla szerszego grona odbiorców zaczęła od śpiewania w zespole punkowym „ Po Drugiej Stronie", w którym wykonywane były utwory autorskie.Po ok 5 latach współpracy rozpoczęła przygodę z muzyką Post Rockową/progrresive rock z zespołem Sea Vine, z którym wydała płytę przez współpracę z wytwórnią Lynx Music. Tazem z zespołem Wykonywała autorskie utwory w języku polskim i ang. W międzyczasie dołączyła również do zespołu SETIN, z którym wykonywała muzykę metalową.