Ćwierćfinały 34. Przeglądu Kabaretów PAKA

2018-01-09

Ćwierćfinały 34. Przeglądu Kabaretów PAKA 6-7 lutego 2018 (wtorek-środa)
godz. 18:00
bilety: promocja - 10 zł!

ĆWIERĆFINAŁY 34. PRZEGLĄDU KABARETÓW PAKA

Już po raz 34. odbędzie się niezwykłe wydarzenie - Ćwierćfinały Przeglądu Kabaretów PAKA! Jest to drugi etap Konkursu, do którego zgłaszają się początkujące grupy kabaretowe. Spośród wielu zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wybrała najlepsze. Natomiast podczas Ćwierćfinałów Jury w składzie: Dyrektor Festiwalu, Komisarz Konkursu oraz zaproszony artysta kabaretowy - Alan Pakosz wybierze kolejnych szczęśliwców, dając im szansę na zaprezentowanie się w dalszych etapach Konkursu. Imprezę poprowadzi Michał Głowacki. I Ty możesz zostać jurorem, który swoją opinię wyrazi w oklaskach mniejszych bądź większych czy owacjach na stojąco. Chcesz zobaczyć młode i nieznane kabarety debiutujące na scenie? Przyjdź i przekonaj się sam, jak wiele pomysłów i interpretacji rzeczywistości tkwi w młodych twórcach.

bilety dostępne na http://paka.pl/bilety/ oraz stacjonarnie w kasie Domu Kultury.

WYSTĄPIĄ:

6.02 (WTOREK)

PAULINA POTOCKA (Białystok)
Program pełen obserwacji podróżniczych i refleksji na temat codzienności. Wszystko co zawiera to prosty przepływ myśli autorki, jej życie, przyjaciele, kierowcy, wszyscy ci którzy się jakoś zaangażowali w jakieś jej minuty na tej smutnej planecie.

KABARET FANTASTYKSZYN (Toruń)
Krystian Marciniak jest jedynym oficjalnym członkiem kabaretu Fantastykszyn. Przyznaje się że jest jeden ale twierdzi że i tak jest go wiele. Jest go na tyle dużo, że sam się w sobie nie pomieścił i dlatego gra w kabarecie. Komik występujący w formie wielonietylkoosobowej zaprasza na program pod tytułem ,,Po rybach do celu". A w nim: rybne opowieści o miłości, twórczość poetycka w wydaniu domowym oraz droga do celu. Idąc drogą należy pamiętać że Krystian to tylko połowa kabaretu Fantastykszyn. Drugą (lepszą) połową jest publiczność, która dostaje swobodę wypowiedzi i wielokrotnie potrafi rozbawić się sama.

KLUB SZYDERCÓW BIS (Poznań)
„Piosenki sprzedam, 5% rabatu" to, jak sama nazwa wskazuje, program prawie całkowicie (za wyjątkiem poetyckich zapowiedzi Bartłomieja Brede i monologu „Taki scenariusz") oparty na piosenkach Klubu Szyderców Bis . Większość z nich porusza wątek wszechogarniającej konsumpcji, a kabaret próbuje odpowiedzieć na pytanie: jaką w tej konsumpcji może pełnić rolę piosenka. Jest więc w programie oratorium konsumenckie, jest piosenka antyalkoholowa, jest monolog o ambicjach współczesnego kina, jest produkt lokalny czyli podkoziołek, a także duży przetarg - na rondo. Dla uważnie słuchających mamy mały rabat.
Skład kabaretu: Bartłomiej Brede, Krzysztof Dziuba, Przemysław Mazurek, Dominika Dobrosielska, Michał Ruksza, Szymon Żurowski.

KABARET POD NAPIĘCIEM (Gdańsk)
W programie zawieramy trzy skecze, z czego jeden z nich jest w formie quasimusicalu.
Pierwszy skecz to podróż przez różne gatunki filmowe pod pachę z powtarzającą się kwestią „Nie zostawiaj mnie...". Drugi skecz to historia pewnego człowieka, który spotyka na swojej drodze nieokrzesanego, gadającego i znajdującego się w tarapatach konia. Trzeci skecz to historia trojga SOK-istów, którzy pojechali na lekko enigmatyczne szkolenie do Hiszpanii.
Skład kabaretu: Arkadiusz Pawłowski, Maciej Wójtewicz, Michał Sidorkiewicz.

KABARET ROZUMISZ? (Województwo Mazowieckie)
MY członkowie kabaretu ROZUMISZ? Jesteśmy ...naładowani pozytywną energią pozyskaną od naszych widzów......my się śmiejemy...oni się śmieją....my jesteśmy poważni oni się śmieją my schodzimy ze sceny a oni wciąż się śmieją .....wychodzą po naszym programie i zanoszą ten uśmiech i pozytywne nastawienie do domu...potem do pracy i tak sobie ten uśmiech i tę radość przesyłamy nawzajem.
W skeczach przewija się różnorodna tematyka, a program nie ma sztywnych ram,
jak widzom coś bardzo się podoba, to robimy interakcję....żeby być bliżej ... żeby widz miał możliwość wspólnej zabawy.
Program dostosowany jest do każdej grupy wiekowej, nie ma żadnych ograniczeń staramy się zabierać naszych odbiorców w magiczny świat kabaretu, by chodź na chwilę zapomnieli o swoich kłopotach i troskach dnia powszedniego.
W skeczach zupełnie niepostrzeżenie pojawiają się tematy polityczne, konflikty damsko męskie, życie po życiu .....życie po spożyciu.... życie na krawędzi... życie pod kreską ...życie na kredyt oooooo przewija się wszystko co nas otacza ... świat jest tak barwny i ciekawy trzeba tylko przyjść na nasz program i się o tym przekonać.
Skład kabaretu: ANNA SKRZECZ, HUBERT RZEWNICKI, SEBASTIAN OLSZEWIK, ANDRZEJ SKRZECZ.

KABARET TYLKO TYLE (Polańczyk)
Program kabaretu trwa około 30 minut. Obejmuje krótki stand-up, przechodzący w rozmowę z publicznością, zabawy improwizacyjne ( max 5 minut). Stało się to już wręcz rytuałem występów kabaretu z uwagi na chęć rozluźnienia widza oraz jego bliższego poznania. Następnie grane są trzy skecze ( kolejno 10 minut, 5 min, 7 minut) oraz autorska, piosenka finałowa (3-4 minuty).
Kabaret w swoich programach stara się umieszczać wątki lokalne oraz drobne wzmianki charakterystyczne dla danego miejsca i publiczności. Efektem czego każdy człowiek zasiadający na publiczności może poczuć się zauważony i doceniony. Z założenia twórców jest to swojego rodzaju ukłon w stronę widza.
Postaci występujące w skeczach kabaretu odzwierciedlają zjawiska społeczne oraz sytuacje
wszystkim dobrze znane z życia codziennego.
W programie celowo nie są poruszane wątki religijne oraz polityczne.
Wszystkie skecze finalnie odgrywane są w duecie.
Skład kabaretu w ostatnim czasie uległ zmianie dlatego artyści pracują jeszcze nad programem, który chcieliby zaprezentować w trakcie przeglądu.
Skład kabaretu: Monika Myrta, Mateusz Stępień.

7.02 (ŚRODA)

GRZEGORZ DOLNIAK (Szczecin)
„Klamka zapadła"
Klamka zapadła i już, trzeba sobie wprost powiedzieć o pewnych sprawach. Zabieram Was na małą projekcję mojej wizji świata, domowego życia pod zaborami, mieszkania w stolicy, ale przede wszystkim wybierzemy się w podróż w czasie aby odkryć kilka absurdów naszej historii, a konkretniej podręczników lekcyjnych, które ją opisują i kilku panów ze świecznika, którzy twierdzą, że doskonale wiedzą jak to w ogóle kiedyś było.

KABARET FIFA RAFA (Lublin)
Prezentowany program jest w dużym stopniu tematyczną kontynuacją poprzedniego programu pt. "Słaba płeć", ale z uwzględnieniem zmiany jaka zachodzi, prędzej czy później, w większości relacji damsko męskich, czyli małżeństwa.
Śniadanie już nie do łóżka, skarpety pozostawiane w losowych miejscach i 50 twarzy Graya pod poduszką to tylko klasyczne przykłady codzienności po ślubie. W naszym programie wchodzimy głębiej. Do czego się dokopaliśmy? Przekonajcie się sami.
Skład kabaretu: Ola Kwiatkowska, Mateusz Kwiatkowski,

KABARET KAŁASZNIKOF (Rybnik)
Po latach przerwy reaktywował się znany z komediowych scen całej Polski kabaret KAŁASZNIKOF.
W ciągu ostatnich lat Beata Kabzińska i Łukasz Zaczek zbierali doświadczenia w różnych scenicznych projektach, by teraz w całości oddać się pracy nad nowy programem.
Znani z tego, że błyskotliwe żarty wysyłają w stronę publiczności z częstotliwością pracy karabinu maszynowego.
"Charaktery"
Ich programu pt. "Charaktery" to zatrzęsienie żartów oraz odrobina psychologii.
"Charaktery" są anielsko śmieszne i piekielnie delikatne. Lekkie żarty i ostre pointy mieszają się ze skandalicznie skuteczną grą aktorską.
Tekst - Łukasz Zaczek
Muzyka - Dariusz Szweda
Dwa słowa od autorów:
"Postawiliśmy sobie za cel by było nie tylko śmiesznie, ale też najbardziej inteligentni jak tylko się da. Dzięki temu czujemy, że to najlepszy i najbardziej dojrzały program jaki dotąd stworzyliśmy. Gwarantujemy, że to będzie duże wydarzenie i przestrzegamy - NIE PRZEGAPCIE TEGO!
Skład kabaretu: Beata Kabzińska, Łukasz Zaczek.

MONIKA NOWOGRODZKA (Warszawa)
Różne Oblicza Miłości to zaskakujące, słodko-gorzkie historie o niespełnionych miłościach, absurdalnych flirtach, próbach budowania dojrzałego związku i dobrej relacji z samą sobą. Równie skomplikowane co status związku na facebooku, połączenie stand-upu, monodramu oraz piosenek aktorskich wykonywanych przez Monikę Nowogrodzką i akompaniującą jej na gitarze Zuzannę Kłosińską.
Skład kabaretu: Monika Nowogrodzka, Zuzanna Kłosińska - akompaniament, Karol Kopiec - osoba techniczna.

KABARET POLEFKA (Warszawa)
W swoim premierowym programie „Reklamacja" Kabaret Polefka przedstawia scenki rodzajowe z zakresu stosunków międzyludzkich, tych trudnych oraz tych prostych, które czynimy trudnymi na własne życzenie. „Coś pan mącisz!" - mówi bohater. Bo mącimy, my, Polacy - ale najcudowniej na świecie mącimy. Dlatego Kabaret Polefka, stąpając po kruchym lodzie polskiego absurdu, pokazuje w przezabawny sposób nasze problemy w relacjach damsko-męskich, w sytuacjach zawodowych czy zwykłych, codziennych, kiedy to przychodzi człowiek do człowieka, jak ta koza do woza, i o - gały z orbit wyszły. A to po ludzku trzeba, z uśmiechem... i z kopertą.
Uwaga! Potężna dawka humoru ni spod sroki ogona, ni spod lady, nawiązująca do kabaretów aktorskich i literackich najlepszego sortu.
Skład kabaretu: Joanna Mądry, Arkadiusz Smoleński, Michał Winiarski, Grzegorz Woś.

FORMACJA PROKRASTYNANCI (Poznań)
Nasz pierwszy program „Testowane na ludziach" powstał w zgodzi z obowiązującymi prawami, które zakazują testowania programów kabaretowych na zwierzętach. Zadajmy sobie fundamentalne pytanie. Czy chcemy korzystać z produktów okupionych cierpieniem niewinnych zwierząt? Musimy wiedzieć, że poprzez nasz wybór mamy możliwość bezpośrednio wpływać na tę sytuację i zmieniać ją na lepsze. Dlatego testujemy na ludziach!
Skład kabaretu: Ireneusz Woźniak, Bartosz Szczudło.

KABARET O!SKUBANI (Parzniew)
Program jest rodzajem podróży po Polsce. Odwiedzamy cztery miasta, które staramy się scharakteryzować, ukazując z pomocą piosenek ich bieżące problemy. Piosenki poprzedzają krótkie skecze, w których staramy się przedstawić sprawę warszawskich reprywatyzacji, poznańskiej zaradności i przedsiębiorczości w dobie 500+, krakowskiego smogu, próbę analizy powstawania i metod rozwiązywania problemu oraz nadmorskiej mody na karawaning. Jeśli czas pozwoli zaprezentujemy utwór o korniku drukarzu.
Skład kabaretu: Mira Drozd, Aleksandra Rosińska, Patryk Lewi, Jakub Gołębiowski, Maciek Hyła, Marek Hyła.