NOC MUZEÓW W CPK

2018-04-10

NOC MUZEÓW W CPK 19 maja 2018 (sobota)
godz. 20:30
wstęp wolnyNoc Muzeów w CPK

W programie:

19.00 - wernisaż wystawy street-artowej Mariusza „Skuchy" Bartoszewskiego. Z ulicy do galerii

Sztuka ulotna zatrzymana.
Dzieła, które znikają, niekiedy w oka mgnieniu, przetrwają w zamkniętej przestrzeni. Artysta przeniósł graffiti na płótno, by podkreślić efemeryczny charakter streetartu. Pokazuje też jak proces powstawania dzieła wpływa na efekt końcowy. Wprowadza pojęcie #slowartu - sztuki wolnej dosłownie i w przenośni. Na płótnie, prace są dopracowane, najdrobniejszy szczegół powstaje z precyzją, na którą nie można pozwolić sobie w często nielegalnej, miejskiej przestrzeni.
Widz będzie miał szansę zatrzymać się przy graffiti, instalacji, ideologicznym haśle, niespiesznie zgłębiając zamysł artysty.
Na ekspozycji zostanie zaprezentowanych ponad 50 prac wywodzących się ze street artu. Większość będzie można obejrzeć po raz pierwszy. Wystawa będzie jedną z atrakcji warszawskiej Nocy Muzeów.
Autor Mariusz „Skucha" Bartoszewski, twórca młodego pokolenia, łączący style i gatunki, sztuki ulicznej z klasycznym malarstwem i grafiką komputerową.
Wernisaż
sobota 19.05.2018 19.00
Czas trwania wystawy 19.05 - 30.05
Kurator wystawy: Marcin Kokoszko

19:00 - 01:00 - wystawa „Ptak bez przestrzeni. Georg Johann Tribowski" - wczesne obrazy.

20.30 - koncert zespołu T/Aboret. T/Aboret to pobudzona źródłami, jazzem i muzyką świata opowieść snuta czterema różnymi głosami. Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata. To muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta.
Tego dnia wyjątkowo zagrają w składzie dwaj zacni instrumentaliści, będzie to okazja usłyszeć T/Aboret w nieco innym brzmieniu i bardziej otwartej formie.
Skład :
Natalia Czekała - piano, śpiew
Mateusz Szemraj - lutnia oud
Mateusz Pliniewicz - skrzypce, elektronika
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas
Krzysztof Guzewicz - perkusja świata

22.00 - koncert zespołu LOTTO. Zjawiskowe połączenie jazzu improwizowanego, z najambitniejszymi przestrzeniami muzyki alternatywnej. Uwodzicielsko niepokojące brzmienie, wiodące słuchacza w najbardziej sekretne sfery wyobraźni. To trans i refleksja zatopione surowym dźwięku, który nieoczekiwanie, wyłania z siebie, czyste piękno, bezimiennej tajemnicy. Zespół LOTTO odniósł artystyczny sukces, na wielu międzynarodowych festiwalach w Europie i zyskał fanów na całym świecie. Ich druga płyta Elite Feline, została uznana za najważniejsze wydawnictwo muzyczne, roku 2016 w rankingach Gazety Wyborczej i portalu Beehy.pe. Trio składa się z Mike'a Majkowskiego (kontrabas), Łukasza Rychlickiego (gitara) oraz Pawła Szpury (perkusja).


W tym tygodniu polecamy