Praski Blues. Edycja XIII

2018-06-27

Praski Blues. Edycja XIII 27 lipca 2018 (PIĄTEK)
godz. 19:00
wstęp wolny
CPK, ul. Podskarbińska 2

PRASKI BLUES. Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa, granych i śpiewanych przez szerokie grono warszawskich (i nie tylko) muzyków, hołdujących temu stylowi muzycznemu i dobrze się w nim czujących.
W odsłonie XIII wystapi znakomity gitarzysta i wokalista
MICHAŁ SZCZERBIEC z ZESPOŁEM.

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor (Na Wspólnej, Ojciec Mateusz, Barwy Szczęścia, Klan, M jak Miłość, W Rytmie Serca, Zakręcone). Obecnie prowadzi swój autorski projekt muzyczny sygnowany imieniem i nazwiskiem. Autor wielu kompozycji instrumentalnych (płyty: Credo 2010, Seven Guitars 2007) publikowanych m.in. w książce z płytą CD - WOJNY GITAROWE 2009 i 2011 wydawnictwa ABSONIC.
Kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia" organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (Budka Suflera). Zafascynowany brzmieniem gitary lat 60-tych czerpie inspiracje z takich twórców jak: Mark Knopfler (Dire Straits), Hank Marvin (The Shadows), Eric Clapton, Mike Oldfield, Carlos Santana, Gary Moore czy Chris Rea.
Współpracuje m.in. z zespołem Najlepszy Przekaz W Mieście i oraz Woro&Król. Skomponował dla zespołu piosenkę "Wygrałem Życie", która promowała koncerty zespołu w roku 20 15 oraz 2016.
Jest finalistą programu Must Be The Music.
Michał czerpiąc z tych wszystkich inspiracji kreuje własne brzmienie i pisze piosenki o charakterze około-bluesowym. Czynnie udziela się na warszawskich jam sessions gdzie stara się promować swoją własną muzykę. W październiku 2017 roku zespół wystąpił podczas VIII International Ochota Blues Festiwal jako jeden z głównych zespołów wieczoru. Cały koncert dostępny jest w serwisie YouTube: https://youtu.be/jMdLeaQGAH0
Obecnie promuje w mediach oraz na koncertach swoją autorską płytę "Stany Skupienia", która ukazała się nakładem wytwórni Independent Records. Płyta jest dostępna w Empikach i on-line. Można jej również posłuchać w aplikacji Tidal. (http://www.empik.com/stany-skupienia-szczerbiec-michal,p1167541667,muzyka-p) Singlem promującym płytę jest „Blues Do Nieskończoności": https://www.youtube.com/watch?v=9pQhCCUchvw
Zespół, który występuje na koncertach składa się ze znakomitych muzyków warszawskiej sceny bluesowej.
27 lipca w ramach cyklu PRASKI BLUES, zagrają dla Państwa:
Piotr Rybak - gitara basowa, Arek Osenkowski - saksofon, Jan Lipert - perkusja.
W wersjach koncertowych utwory przybierają zupełnie nowe kształty kreując na scenie swoiste jamsession wśród muzyków. Każde wykonanie dzięki temu jest inne i niepowtarzalne. Zespół obecnie pracuje nad materiałem na kolejną autorską płytę.

Koncert i JAM SESSION poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.