Koncert zespołu Krůk

2018-08-24

Koncert zespołu Krůk

29 września 2018 (sobota)
godz. 20:00
wstęp 10 zł

Koncert zespołu Krůk

Krůk to zespół, który nie daje się zamknąć w szufladce jednego, czy dwóch gatunków muzycznych. Jak sami twierdzą, nie chcą być zespołem gatunkowym. Pragną szukać własnej drogi,a swoją twórczość nazywają autorską muzyką magiczną. Na koncertach, zabierają słuchaczy w podróż po krainach ze starosłowiańskich mitów, baśni i legend, za pomocą postronkowego, instrumentarium, shoegaze'u i elementów elektroniki z okolic IDM oraz wokalu dziewczyny, któramoże jest wokalistką, a może szeptunką. Ich motto brzmi: Chcemy rozpalić wam na wzgórzach ogniska, chcemy abyście przy nich tańczyli.
Kruk to pięć osób - czterech młodych mężczyzn: Łukasz Warzyński (gitara basowa, sample, syntezator), Daniel Staszyński (gitara), Michał Cieślukowski (perkusja, pad perkusyjny), Jan Sieczkowski (manager) oraz Kamila Janiak, czyli Daisy Kowalsky - poetka i wokalistka
(https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamila_Janiak), odpowiedzialna w zespole za teksty, śpiew i grę na syntezatorze.
Największym sukcesem zespołu jest obecnie pierwsze miejsce na etapie warszawskim i drugie miejsce na etapie krajowym ogólnopolskiego konkursu dla młodych zespołów - Emergenza (http://www.emergenza.net). Jedną z nagród, jakie otrzymał zespół jest koncert podczas przeglądu w Berlinie.
W czerwcu 2018 zespół wydał swoją pierwszą EP. Artyści równocześnie nieustannie komponowaliteż nowy materiał, czego efektem jest fakt, że EP stanowi jedynie ułamek repertuaru grupy.
W lipcu 2018 zespół został objęty patronatem przez Augustowskie Placówki Kultury i od tej pory występuje pod kuratelą dyrektor APK - Pani Anny Jastrzębskiej

Strony dotyczące zespołu i jego twórczości:
https://www.facebook.com/zespolkruk/ - strona zespołu na FB

https://www.youtube.com/channel/UCaDRytpA1tkKLawB-ZUhRsg - kanał zespołu na YT

https://open.spotify.com/artist/1PJyrQeSq3WfLynA7CKRm2?si=qG3qqEhxRgi0gq-iOsEY4w - EP
zespołu na Spotify

https://soundcloud.com/kruk_band/sets/kruk-ep/s-sQ8RJ - EP zespołu soundcloudzie

https://drive.google.com/open?id=1cEzoazeChCu1N3k7q977KBKJj1nlxRlC - EP w .wav do pobrania z naszego dysku.

 


W tym tygodniu polecamy