Spektakl "Polowanie na MOL-e"

2018-08-27

Spektakl

24 września 2018 (poniedziałek)
godz. 13:00
wstęp wolny

BRAK MIEJSC!

Spektakl pt. „Polowanie na MOL-e"
Spektakl objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej
Teatralna opowieść dla młodzieży o literaturze, o tym jak trudno jest się odnaleźć autsiderom w dzisiejszych czasach. Młodzież żyje jak w okularach, w wirtualnej rzeczywistości. Wartości jakie możemy osiągać dzięki literaturze, spotkaniom z drugim człowiekiem zeszły na dalszy plan...

"Polowanie na MOL-e" to nie tylko przedstawienie, to nowatorski projekt społeczno-kulturalny, który przyciągnie całe rzesze młodych ludzi. Do tajemniczego świata książek zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat.
Projekt edukacyjny "Polowanie na MOL-e" ma na celu zwrócenie uwagi młodego człowieka na literaturę i zachęcić go do czytania książek. W dobie internetu, łatwego dostępu do urządzeń mobilnych i portali społecznościowych młodzież przestaje interesować się książkami, a wiadomo przecież jak ważnym elementem dla rozwoju młodego człowieka jest szeroko pojęte czytelnictwo, jak wpływa na kształtowanie świadomości i rozwoju intelektualnego. Spektakl prezentowany szkołom wzbogaci program nauczania, stanie się pretekstem dla nauczycieli do podjęcia tematów związanych z literaturą w inny sposób i z pewnością stanie się wspaniałym dodatkiem do lekcji a nawet stanie się nietypową lekcją języka polskiego.

OD AUTORA SZTUKI:
Książek nikt już dziś nie czyta. Świat, w którym funkcjonuje Tomek jest bliski temu stwierdzeniu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ludzie pochłonięci wirtualną rzeczywistością niezmiernie rzadko choć na chwilę wyściubiają z niej nosa. On sam, jako młodociany autor wciąż jeszcze niewydanej książki znosi to wyjątkowo źle. Nie przeczuwa nawet, że piętno odludka i opór wydawcy są zaledwie początkiem jego problemów. Być może piękna dziewczyna z drugiego końca świata okaże się kimś więcej niż tylko sieciową kumpelką. Być może tajemnicze istoty, które zawładnęły przepastnymi otchłaniami Internetu są bardziej niebezpieczne niż sądził Grzesiek - ich wieloletni badacz. Jedno jest pewne, wraz ze śmiercią głodową maleńkich, lubujących się w papierze robaczków, MOL-e żyć nie przestały.

Obsada:
Paulina Jeżewska, Agata Kaczmarek, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Filip Zaszewski
Reżyseria - Agata Skowrońska - Kartvelishvili
Scenariusz - Błażej Michalski
Muzyka - Justyna Różewicz - Suszczyńska i Marcin Suszczyński
Scenografia i kostiumy - Beata Fertała - Harlender

Nagrody, nominacje:
Reżyser Agata Skowrońska - Kartvlishvilli otrzymała nominację do nagrody w konkursie PASSION organizowanym przez Fundację VOLTO AMORE. „XERO 24" - spektakl dla młodzieży poruszający problem narkotyków został doceniony w kategorii "Pasja i wyjątkowa twórczość". Aktora Jakuba Grębskiego nominowano w kategorii „Talent" za rolę Grubiego w tej sztuce.

Projekt powstał dzięki wsparciu Fundacji "ORLEN - DAR SERCA".

 


W tym tygodniu polecamy