Warsaw by Art

2018-09-12

Warsaw by Art

21-23 września 2018 (piątek-niedziela)
w godz. 11.00-21.00
wstęp wolny

WARSAW BY ART

Już po raz drugi spotykamy się podczas Warsaw by Art, cyklicznego wydarzenia kulturalnego, które odbywa się w stolicy.
Warsaw by Art powstał z inicjatywy właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki przy aktywnym współudziale osób zaangażowanych w kształtowanie wizerunku i treści współczesnej kultury polskiej. Biorą w nim udział zarówno galerie prywatne jak i galerie o charakterze społecznym, a także instytucje związane z życiem kulturalnym stolicy. Naszym wspólnym celem jest szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej oraz budowanie wizerunku Warszawy jako metropolii bogatej kulturowo oraz wzmacnianie jej konkurencyjności w Europie.
Warsaw by Art udowodnił, że w stolicy istnieje platforma dla prezentacji ogromnie różnorodnej oferty artystycznej - wypracowano także model współpracy instytucji, które z punktu widzenia rynkowego są dla siebie konkurencyjne.
Przede wszystkim uczestnicy Warsaw by Art pragną stworzyć rodzaj potrzeby i mody na odwiedzanie galerii i instytucji prezentujących wystawy artystów współczesnych. Podczas weekendu 21-23 września 2018 wszystkie galerie biorące udział w tym święcie sztuki otwarte będę w godzinach 11-21, a każda z nich, oprócz wystaw, zaoferuje gościom spotkania z artystami, kuratorami i właścicielami a także wydarzenia specjalne, takie jak: wernisaże, happeningi, pokazy, projekcje filmów, dyskusje panelowe.
Warsaw by Art w swoim założeniu jest projektem otwartym, którego celem jest wpisanie się w stały kalendarz imprez kulturalnych Warszawy.
Wierzymy, że tak jak podczas pierwszej edycji, nasza inicjatywa zainteresuje wszystkich odbiorców sztuki i wspólnie przyczynimy się do znacznego wzbogacenia warszawskiej oferty kulturalnej, a tegoroczne spotkania zaowocują trwałym zainteresowaniem i potrzebą poznawania nowych zjawisk artystycznych prezentowanych w galeriach przez cały rok.
Zapraszamy!