Sedno

2018-09-21

Sedno

„Sedno" to najnowsza wystawa prac tandemu artystycznego czyli Luizy Kwiatkowskiej (graficzka) i Juliusza Erazma Bolka (pisarz), opublikowany staraniem KDS. W Centrum Promocji Kultury można zobaczyć ponad 30 prac tych twórców.

Prace Luizy Kwiatkowskiej - doktorantki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, inspirowane lapidarnymi wypowiedziami Juliusza Erazma Bolka - laureata Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO stanowią oryginalne wypowiedzi twórcze. To już 11 lat jak ten duet artystyczny zaskakuje kreatywnością i pomysłowością. Prace zanim pojawiają się na wystawach są przygotowywane do kalendarza artystycznego, którego mecenasem jest Drukarnia KDS, która też wykonuje katalogi wystaw, w formie etykiet samoprzylepnych.

Luiza Kwiatkowska zajmuje się formami wizualnymi. Jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, z tytułem doktora sztuki. Twórcze poszukiwania kontynuuje w takich dziedzinach jak grafika wydawnicza, ilustracja, plakat i fotografia. Tworzy też wideoklipy. Jej prace są publikowane w prasie. Jest autorką kilkunastu kalendarzy ściennych wspólnie z Juliuszem Erazmem Bolkiem. Jej plakaty były wystawiane na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach oraz na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie.

Juliusz Erazm Bolek - pisarz, laureat nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO. Jego poemat „Corrida" został wyróżniony tytułem „Wiersz Roku". Ustanowił rekord Guinnessa na największą książkę poetycką. Jego wiersze stały się tematem piosenek. Najważniejsze książki w dorobku autora to: „Abracadabra", „Prywatne zagrożenie", „Sekrety Życia", „Serce błyskawicy", „Skróty szaleństwa" oraz album plakatów poetyckich „Och! Ziemio Ty Moja!" a także książka poezji konkretnej „Litery i symbole". Jego twórczość została przetłumaczona na ponad 30 języków świata.

KDS - drukarnia fleksograficzna istnieje od 1997 roku. Zajmuje się ona drukiem etykiet, naklejek, nalepek, kodów kreskowych, biletów (m. in. do kin, teatrów, na wydarzenia sportowe itd.), zaproszeń i szarf. Przedsiębiorstwo posiada bogate doświadczenie poligraficzne. Wyróżnia się na rynku wysoką dbałością o jakość druku i solidnością wykonania. KDS - drukarnia: naklejki, etykiety i bilety, tel.: +48 22 783-28-43, ul. krucza 6, 05-070 Sulejówek, www.kds.com.pl , info@kds.com.pl

Sedno" - wystawa plastyczno-literacka duetu artystycznego Luiza Kwiatkowska & Juliusz Erazm Bolek, kurator Marcin Kokoszko, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 Warszawa. Wystawę można zwiedzać od 15 do 30 września 2018 roku.