Koncert "ROOMs ensemble"

2018-10-23

Koncert

25 listopada 2018 (niedziela)
godz. 18.00
wstęp: 20 zł

ROOMs ensemble, koncert towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Opowiadania 2018.

ROOMs ensemble to projekt składający się muzyków ze Szwecji, Ukrainy, Polski i Mołdawii. Połączyła nas chęć muzykowania. Za sobą mamy pierwsze koncerty i nagrania w Szwecji. Repertuar zespołu składa się z opracowań muzyki tradycyjnej pochodzącej z naszych krajów. Z naszą muzyką pragniemy przekraczać granice, docierając do ludzi w różnych zakątkach Europy.
Isak Bergström - akordeonista, ukończył College of Music w Sztokholmie. Wielokrotny stypendysta, m.in. stypendia w Indiach i Nepalu. Od wielu lat współpracuje z zespołami grającymi muzykę tradycyjną. Brał również udział w licznych projektach teatralnych i tanecznych dla dzieci i dorosłych.
Olena Yeremenko - multiinstrumentalistka, gra na skrzypcach, szwedzkiej moraharpie oraz nyckelharpie. Stypendystka i laureatka konkursów międzynarodowych. Współpracuje z wieloma artystami w projektach muzycznych. Z powodzeniem grywa muzykę dawną, klasyczną, tradycyjną, balfolk.
Martin Neaga - wiolonczelista. Przez ostatnie dwie dekady brał udział w licznych projektach na całym świecie. Dobrze czuje się w repertuarze od klasycznego argentyńskiego tanga, przez rekonstrukcje muzyki renesansu, balfolk, do udziału w nagraniach muzyki filmowej.
Emilia Raiter - harfistka, opowiadaczka. Gra na harfach historycznych: gotyckiej, barokowej oraz współczesnej pedałowej i elektroakustycznej. Stypendystka i laureatka konkursów międzynarodowych. Współpracuje z wieloma artystami w projektach muzycznych i opowiadackich.
nagrania:

1) Parthen y Romania
https://www.youtube.com/watch?v=ArzWTfACGxg

2) Hogapolskan
https://www.youtube.com/watch?v=kSqequL1qJA

 


W tym tygodniu polecamy