Okiem fotografa: o fotografowaniu zwierząt nad Biebrzą

2019-01-08

Okiem fotografa: o fotografowaniu zwierząt nad Biebrzą

15 stycznia 2019 (wtorek)
godz. 18.30
wstęp wolny

OKIEM FOTOGRAFA. O fotografowaniu zwierząt nad Biebrzą - Katarzyna Ramotowska

Katarzyna Ramotowska to biolożka, przyrodniczka i pasjonatka, która od dzieciństwa podgląda tajniki życia przyrody, a od ponad 20 lat dzieli się swą wiedzą i oprowadza grupy nad Biebrzą. Od trzech lat także fotografuje, i to z wielkim powodzeniem.

Obejrzymy fascynujące zdjęcia tokujących batalionów i innych ptaków, łosie, sarny, bobry, wydry, a nawet rysie i wilki. Dowiemy się, jak powstały te zdjęcia.

Autorka opowiada: "Byłam świadkiem tak zadziwiających scen z życia zwierząt, że grzechem by było zapisywać to jedynie na siatkówce własnego oka. Postanowiłam zacząć dzielić się tymi emocjami nie tylko z uczestnikami moich wypraw, ale też z szerszym kręgiem odbiorców."

Porozmawiamy o Biebrzy, obserwowaniu dzikich zwierząt, ochronie przyrody, o przywracaniu utraconych więzi między przyrodą i człowiekiem.

Prowadzenie: Ireneusz Graff (Fotokursownia)

„Okiem fotografa" to cykl poświęcony współczesnej polskiej fotografii. Na comiesięcznych spotkaniach poznać można czołowych polskich fotografów, prezentujących i omawiających swe wybrane zdjęcia, a także różne dziedziny i tematy fotografii (np. zdjęcia nocne, koncertowe, reklamowe, makro, dziecięce).