Premiera książki "Odbicia Grochowa"

2019-01-16

Premiera książki

19 lutego 2019 (wtorek)
godz. 18:00
wstęp wolny

Premiera książki "Odbicia Grochowa"

Serdecznie zapraszamy na uroczystą premierę książki o Grochowie.

ODBICIA GROCHOWA to nowy album fotograficzno-poetycki Krzysztofa Micha i Pawła Łęczuka.

Po wydaniu wspólnych książek o Kaliszu (One Day in Calisia) i Warszawie (44 Odbicia Warszawy), przyszedł czas na mikroświat, w którym żyją na co dzień. Krzysztof od lat sześćdziesięciu, Paweł - od pięciu (i nie chce przestać).

W tekstach poety odnajdziecie nawiązania do twórczości artystów związanych z Grochowem, a niekiedy mniej lub bardziej oczywiste cytaty z utworów Andrzeja Stasiuka, Edwarda Stachury, Zygmunta Staszczyka i Pawła Sołtysa. Ale na tym nie koniec.

ODBICIA GROCHOWA to wielowymiarowy dialog przeszłości z naszym tu i teraz. Migawka aparatu Krzysztofa Micha w charakterystyczny sposób zamyka w kadrach odbicia budynków, miejsc, ludzi i sytuacji. Pozwala przenikać się wzajemnie nie tylko obrazom, ale i historiom, które opowiada Paweł Łęczuk.

Gdzie?
Centrum Promocji Kultury
ul. Podskarbińska 2
Warszawa

Kiedy?
19.02.2019 r.
godz. 18.00

Tradycją spotkań z książkami fotograficzno-poetyckimi są pokazy multimedialne. Tak będzie i tym razem.

Paweł Łęczuk zaprezentuje na scenie teksty, Krzysztof Mich wyświetli zdjęcia a Jakub Jabłonka zadba o odpowiednią oprawę muzyczną. Będzie multimedialnie, interdyscyplinarnie i bardzo grochowsko.

Autorzy chętnie porozmawiają o swojej książce, a także złożą pamiątkowe autografy - selfiki mile widziane :)

Zapraszamy - niespodzianki a nawet niespodziewanki też będą!

Paweł Łęczuk
Poeta i animator kultury z żyłką reportera. Zorganizował setki imprez literackich w Warszawie, współredagował kilka kulturalnych pism. Dobry obserwator i słuchacz. Najczęściej pisze o ludziach i miejscach, bo w tym widzi największy sens swojego istnienia w literaturze. Odpoczywa najchętniej gotując dla przyjaciół domowe zupy i leczo.
Wydane książki:
Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza
(wraz z Jakubem Jabłonką); 44 Odbicia Warszawy (wraz z Krzysztofem Michem); Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży (wraz z Jakubem Jabłonką); One Day in Calisia(wraz z Krzysztofem Michem); DJ Wika. Jest moc! (wraz z Jakubem Jabłonką); Delta wsteczna; Migawki. Obiekt Warszawa(wraz z Łukaszem Perkowskim)

Krzysztof Mich
Fotografik, dziennikarz, poeta. Wychował się na praskich podwórkach. Pracował w Expressie Wieczornym, Maximie, Super Expressie, Tygodniku Kryminalnym, Gentlemanie, Łączniku Mazowieckim. Jako reporter i komentator współpracował z Inforadiem (obecnie TOK FM) oraz Telewizją Polską (Patrol Kryminalny, Kronika Kryminalna).
Przeprowadzał wywiady ze znanymi ludźmi, zajmował się tematyką kryminalną, popularnonaukową, podróżniczą, motoryzacyjną (w tym harleyowską), historyczną, społeczną, poradniczą.
Autor zdjęć do albumów Moje miasto Praga, Takie
zwykłe praskie madonny, One Day in Calisia (z
tekstami Pawła Łęczuka), 44 Odbicia Warszawy (z tekstami Pawła Łęczuka) oraz Puste noce (z tekstami Karola Samsela). Wydał książki poetyckie Kamień przewiązany trawą oraz Idąc. W wolnych chwilach uprawia malarstwo
sztalugowe. Swoje prace prezentował w kilku stołecznych galeriach.

 


W tym tygodniu polecamy