Daniel Spaleniak zagra w Warszawie!

2019-01-21

Daniel Spaleniak zagra w Warszawie!

15 lutego 2019 (piątek)
godz. 20:00
bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)


DANIEL SPALENIAK ZAGRA W WARSZAWIE!

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy (ul. Podskarbińska 2)
piątek, 15 lutego 2019, godz. 20:00

Bilety: 20 zł - przedsprzedaż / 25 zł - w dniu koncertu

Daniel Spaleniak
Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home" można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary", a „Dear love of mine" w produkcji Netflixa „Ozark". Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why" oraz „Night", które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path". To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.
- Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 - Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa"/ „Polityka".
Daniel zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.
Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers" to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home" ukazał się w 2016 roku, a kolejny „Life is somewhere else" zagościł na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku. Od dnia premiery zbiera bardzo pochlebne recenzje (m. in. w radiowej Trójce czy „Polityce").

W lutym 2019 roku wydana będzie czwarta płyta Daniela...

Próbka muzyki:
https://soundcloud.com/danielspaleniak

Strona artysty:
www.facebook.com/danielspaleniakmusic

Kontakt: Agencja Koncertowa Borówka Music - www.facebook.com/borowkamusic  

 


W tym tygodniu polecamy