Konkurs Piosenki Francuskiej VII edycja

2019-04-10

Konkurs Piosenki Francuskiej VII edycja

7 lipca 2019 (niedziela)
PROM KULTURY SASKA KĘPA
ul.Brukselska 23
wstęp wolny

7 edycja cieszącego się wielką popularnością Konkursu Piosenki Francuskiej. Przesłuchania półfinałowe odbędą się 17 i 18 czerwca 2019 r. w PROM-ie Kultury Saska Kępa. Wielki finał zaplanowano na 7 lipca 2019 r.  Dlatego, jeżeli lubisz i umiesz śpiewać, już dziś zgłoś się do swojego nauczyciela języka francuskiego lub muzyki i przygotuj swoją ulubioną piosenkę francuską na półfinały konkursu.  

Konkurs jest organizowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Głównym partnerem konkursu jest Francusko-Polska Izba Gospodarcza.  Adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych. To nie tylko wydarzenie dla uczniów szkół, to również wyczekiwane przez mieszkańców dzielnicy Praga-Południe i całej Warszawy wspaniałe koncerty półfinałowe oraz finałowe.

Jesteśmy przekonani, że konkurs wokalny tak, jak to było w latach ubiegłych spotka się z dużym zainteresowaniem, zachęci uczestników do rozwijania artystycznych pasji i znajomości języka oraz do  poznania francuskiej kultury. Zgłoszenia uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych należy dostarczyć do 1 czerwca 2019 r. na adres Wydział Kultury i Sportu dla Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, ul. Podskarbińska 6 pok. 127, 03-833 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs Piosenki Francuskiej.