PRASKI BLUES. Edycja XXII

2019-04-15

PRASKI BLUES. Edycja XXII

23 kwietnia 2019 (wtorek)
godz. 19:00
wstęp wolny

PRASKI BLUES: Duet PG PETRICCA & BEPPE „Harmonica Slim" SEMERARO

Tworzy go dwóch włoskich bluesmanów.

Pierluigi Petricca, wcześniej znany jako lider duetu Papaleg Blues Band tworzonym z Marco Tinari, często również występuje jako one man band. Muzyka, która wykonuje to klasyczne bluesowe dźwięki rodem z Delty Mississippi. W nich właśnie wyraża się podziw i uznanie artysty dla mistrzów z południa Ameryki, takich jak Son House, Charlie Patton, Robert Johnson, Blind Lemon Jefferson, Bukka White, Furry Lewis, Mississippi Fred McDowell czy Big Bill Broonzy. Zagrał na niezliczonej ilości koncertów i festiwali nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie, włączając w to Deltę Mississippi, gdzie miał okazję grać z legendarnymi mistrzami bluesa, jak choćby Jimbo Mathus czy Bill Abel z Clarksdale.
Tym razem artysta podróżuje ze swym przyjacielem, świetnym harmonijkarzem, Beppe „Harmonica Slim" Semeraro.
W duecie tym Pierluigi gra na gitarze rezofonicznej typu Dobro, często techniką slide i zwykle używa stopboxu dla podkreślenia rytmu.

Beppe Semeraro to wytrawny harmonijkarz bluesowy, mający bogaty dorobek koncertowy i nagraniowy. Grał w wielu czołowych zespołach włoskich w kraju i na najważniejszych festiwalach w Europie, ale przede wszystkim pomieszkując w Chicago, występował z Największymi. Warto wymienić kilku, bo jest to prawdziwa lista „who is who" muzyków tej stolicy światowego bluesa: Junior Wells, John Primer, Bob Brozman, Sugar Blue, Billy Branch, Pinetop Perkins, Bob Margolin, Henry Gray, Sandra Hall, Big Daddy Wilson i inni.
Obaj artyści mają za pasem wiele płyt nagranych z różnymi muzykami. Ostatnia nagrana przez duet, o którym mówimy, to pochodząca z 2018 roku, "Courtyard Tales". Muzycy aktualnie pracują nad nową, "Passi". Która ma się ukazać na jesieni.

 


W tym tygodniu polecamy