Wernisaż wystawy "W drodze..."

2019-04-19

Wernisaż wystawy

11-16 maja 2019
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny

Wernisaż wystawy „W drodze..." autorstwa Małgorzaty Kapłan. Wystawa będzie czynna do 16 maja 2019.
Kurator wystawy: Marcin Kokoszko.

MAŁGORZATA KAPŁAN
artysta malarz, pedagog i arteterapeuta.
Dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych UMK Toruń w pracowni malarstwa prof. Janusza Kaczmarskiego i Goldsmiths College, Londyn (arteterapia). Od lat prowadzi zajęcia i warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kieruje Fundacją Terapii przez Sztukę „Kolorowy Start". Wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach i plenerach malarskich w kraju i za granicą. Wystawy indywidualne m.in.: 2010 - Siódme nieba i inne zachwyty, Dom Sztuki, Ursynów, Warszawa, 2012 „Wyspy szczęśliwe", Galeria Lufcik, ZPAP Warszawa, 2014 „Za słońcem", Galeria U, Warszawa, 2016 „o Jezu, jak pięknie...", Winny Przystanek, Warszawa, „Wszystko płynie...", Galeria Sztuki Współczesnej, Łomża. 2017 - „Światło i cień", Galeria Okej Brwinów, „Ogień i woda" (z A.Lisowską) Galeria Metamorfozy, Warszawa, 2018 - „Pejzaż horyzontalny", Wolskie Centrum Kultury, Warszawa.
Wystawy poplenerowe m.in. na Litwie, Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Macedonii, Rumunii i Serbii. Głównym motywem i inspiracją jej twórczości jest pejzaż.

"Dlaczego tak cenię malarstwo Małgorzaty? Ona łączy dwie rzeczy po mistrzowsku. Najpierw bezbłędnie znajduje fenomeny światła w pejzażu, a potem świetnie skadrowane i zatrzymane podarowuje je nam: miłośnikom przyrody, piękna i malarstwa.
Wielu pejzażystów kopiuje krajobraz. W odróżnieniu od nich Małgorzata tworzy swą własną wizję obrazu z niepowtarzalną, ekspresyjną gamą barwną, świadomym prowadzeniem wzroku widza po płótnie oraz fantastyczną rozgrywką form, linii, plam i kolorów dla wywołania nieuchwytnego nastroju i emocji wynikających z oczarowania dziełem sztuki".
prof. Marek Dzienkiewicz .


W tym tygodniu polecamy