Wystawa "Sopot Główny - Warszawa Centralna" + performance /// NOC MUZEÓW

2019-05-13

Wystawa

18 maja 2019 (sobota)
godz. 19:30
wstęp wolny


Wernisaż wystawy "Sopot Główny - Warszawa Centralna" Magdaleny "Maleny" Jankowskiej. Wystawa będzie czynna do 30 maja br.

22:00 - „MaloGranie", performance muzyczno-malarski w wykonaniu nietuzinkowych, cenionych artystów, malarki Magdaleny Janowskiej i multiinstrumentalisty Michała Sołtana.

Piszą o nas: https://kultura.onet.pl/wiadomosci/malogranie-i-wystawa-sopot-glowny-warszawa-centralna-w-noc-muzeow/0v0fypp?utm_source=m.facebook.com_viasg_kultura&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR2gF0SP-TJP-UzCmXNDUz4W9NVc4npK5N90U7RCSAlJSJAtytuNJYLDucw

Magdalena Jankowska urodziła się w Gdańsku. Malarka, muralistka i performerka. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego, oraz Prezydenta Miasta Sopotu. Obecnie mieszka w Warszawie i Sopocie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Artystka maluje obrazy olejne i akrylowe na płótnie, oraz realizuje swoje projekty w malarstwie ściennym. Autorka murali „Mewy Origami" w Sopocie i „Chłopiec portowy" w Gdańsku. Oba projekty zrealizowała osobiście. Sopocki mural mieści się na ścianie kamienicy w centrum Sopotu, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino.

W malarstwie artystki widzimy miłość do morza i dużych przestrzeni. Obrazy przepełnione są charakterystycznym światło-cieniem. Przestrzeń, światło i temperatura przenoszą nas w przyjemny i radosny świat Magdaleny.

Współtworzy autorski performance MaloGranie. Artystka maluje obraz, a Michał Sołtan komponuje i wykonuje muzykę na żywo, w czasie rzeczywistym. Twórcy wzajemnie się inspirują, a okoliczności powstania dzieła nadają odrębną wartość.

Wydarzenie odbyło się między innymi trzykrotnie w Teatrze Boto w Sopocie, również wielokrotnie w trakcie otwarć wystaw i festiwali artystycznych.

Prace przedstawia na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczy w festiwalach sztuki i plenerach malarskich, również międzynarodowych.

Wystawa w ramach NOCY MUZEÓW.


W tym tygodniu polecamy