Praska Okiestra Dream up

2019-06-29

Praska Okiestra Dream up

 „Dream Up" jest międzynarodowym programem Grupy BNP Paribas zainicjowanym w 2015 roku, finansowanym przez Fundację BNP Paribas w Paryżu i realizowanym w blisko 30 krajach. Podstawą projektu jest edukacja oraz regularna praktyka artystyczna dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Celem projektu Fundacji BNP Paribas realizowanego w Warszawie jest powstanie wieloletniej inicjatywy społeczno-kulturalnej na warszawskiej Pradze.
U podstaw projektu leży idea rozwoju ogólnego poprzez aktywność muzyczną: budowa harmonii emocjonalnej, rozwój kreatywności, zdolności koncentracji, empatii, umiejętności współpracy, czy wzajemnego szacunku.
Pierwsza, trzyletnia edycja programu, realizowana przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich", adresowana była do dzieci i młodzieży będących pod opieką świetlic środowiskowych w dzielnicy Praga-Północ i Praga-Południe. Zakładała ona systematyczną naukę gry na instrumentach, rozbudzenie pasji i zainteresowań muzycznych, zainspirowanie i zmotywowanie uczestników do dalszego rozwoju, a także zachęcenie do gry zespołowej.
Druga edycja projektu "Dream Up" realizowana przez Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2, w okresie od września 2018 do sierpnia 2021 jest kontynuacją działań pierwszej edycji, ale w nowej formule.
Projekt kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10 - 18 lat, zarówno mających przygotowanie muzyczne, jak i całkowitych amatorów, którzy nie mieli dotąd okazji do rozwijania swoich pasji muzycznych. ALE NIE JEST TO ŻELAZNĄ REGUŁĄ. NIE ZAMYKAMY SIĘ PRZED NIKIM! Chętnie będziemy widzieli w naszych szeregach utalentowanych zapaleńców, którzy nie mieszczą się w tych granicach wiekowych.


Zapraszamy do udziału w następujących sekcjach muzycznych:
1. Sekcja instrumentów dętych - flety
2. Sekcja instrumentów szarpanych - gitary i ukulele
3. Sekcja instrumentów smyczkowych - skrzypce
4. Sekcja instrumentów perkusyjnych - djemble i bongosy
5. Sekcja instrumentów klawiszowych - keyboardy i melodyki
6. Sekcja wokalna - zespół wokalny i soliści


Zajęcia są prowadzone w salach Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie na Pradze-Południe, przez doświadczonych, czynnych zawodowo muzyków.
Zajęcia są całkowicie bezpłatne! Nie trzeba mieć własnego instrumentu!
Zajęcia każdej z sekcji będą się odbywały 2 razy w tygodniu po dwie godziny.
Uczestnicy zajęć w jednej sekcji mogą brać udział w zajęciach innej sekcji.


Celem mierzalnym projektu jest zbudowanie stałego zespołu muzycznego - PRASKIEJ ORKIESTRY DREAM UP, który będzie mógł koncertować przy okazji wszystkich imprez dzielnicowych organizowanych przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy oraz przez Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe oraz nagranie płyty!


Chcesz dołączyć?
Pierwszy rok za nami! Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, we wrześniu 2019r. będziemy organizować przesłuchania do Orkiestry.
Informacje i zapisy: dreamup@cpk.art.pl tel. 22 277 08 20


Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku i na Instagramie!

https://www.facebook.com/orkiestradreamup/
https://www.instagram.com/orkiestra_dream_up/


W tym tygodniu polecamy