Wernisaż Kontrastuj

2019-07-05

Wernisaż Kontrastuj

18 lipca 2019r.
/czwartek/
godz.19:00
Podskarbińska 2
wstęp wolny 

Zapraszamy na wersniaż wystawy KONTRASTUJ!. Będzie to wystawa pokazująca moję prace w technice graficznej- wklęsłodruk. Zostaną ukazane pracę z przełomu 2018-2019 r., które zostały stworzone pod czujnym okiem dr. hab. Marka Zajko. prof UMK na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Sama nazwa wystawy sugeruje przepełnienie kontrastami: czerń i biel, ciało- geometria, kobieta- mężczyzna, a wszystko to, aby przypomnieć Nam czym jest ciało ludzkie i jakie jest ono piękne pomimo występujących wsród Nas mankamentów.
Dla chętnych można będzie zobaczyć czym jest sama technika wklęsłodruku, jak jest ona tworzona oraz dotknąć i przyjrzeć się z każdej strony jak wygląda matryca, dzięki której uzyskuję swoję prace.

 

Adrianna skupia się na figuracji ludzkiej, z przewaga kobiecego aspektu. Na jej pracach można zobaczyć nieidealne ciała, które kontrastują z perfekcyjną geometrią. Kontrast ten ma na celu podkreślenie piękna w niedoskonałościach człowieka. To dzięki nim jesteśmy unikatowi, jedyni w swoim rodzaju. Prace w dużej mierze mają uświadomić społeczeństwo i nakłonić do samoakceptacji zwłaszcza kobiety, które są przytłoczone obrazem ideału jaki jest obecnie propagowany przez dzisiejsze media. Artystka przy tworzeniu blach posługuję się głównie głęboką akwatintą, która potem poprzez odpowiednie skrobanie nabiera tonalnych cieni. Kolejnym, lecz nie mniej ważnym elementem jest przedruk fotograficzny. Posługiwanie się przedrukiem ma na celu nawiązanie do środków masowego przekazu przez swoja „gazetowość" formy.