SYMPATHIQUE-czyli sympatycznie. Koncert projektu Kasia z Kwartetem

2019-07-09

SYMPATHIQUE-czyli sympatycznie. Koncert projektu Kasia z Kwartetem

20 lipca 2019r.
(sobota)
godz. 18:00
Podskarbińska 2
wstęp wolny

Koncert projektu Kasia z Kwartetem Zmniejszonym. Sympatycznie się znowu spotkać z sympatyczną publicznością Centrum Promocji Kultury. Tym razem struny głosowe współbrzmieć będą z instrumentami strunowymi: kontrabas, gitara i skrzypce. Repertuar, oczywiście sympatyczny”.
Muzycy: Kasia Karasek-Gomez – śpiew. Globtroterka muzyczna od bluesa poprzez funk, jazz i eksperymenty wokalne z industrialnym Qriozum, pieśni Kolberga z kołami gospodyń wiejskich z okolic Wołomina, kończąc na piosence francuskiej. Współpracowała z Big- Bandami PR i TV, Teatr Polskiego Radia oraz czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce i za granicą. Założycielka i leader grupy Funktet. Obecnie artystka mieszka na stałe we Francji, gdzie czynnie udziela sie na lokalnej scenie muzycznej. Przez 6 lat prowadziła swoją audycję autorską LA BOITE A JAZZ w stacji Radio FMPLUS. Wojtek Hartmanskrzypce. Jako solista występował w większości krajów Europy. Prowadził sekcję smyczków musicalu „Metro”, był kierownikiem muzycznym orkiestry kameralnej Concentus Musicus, koncertmistrzem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Koszalińskiej, Orkiestry Symfonicznej Półwyspu Arabskiego w Kuwejcie, a także członkiem wielu zespołów muzyki kameralnej, zespołów jazzowych, etnicznych i rockowych. Od ponad 15 lat związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA.
Piotr Tutka – gitara. Swoją drogę zaczynał jako akompaniator piosenki poetyckiej, by następnie rozwijać się w składach jazzowych „Obraz Kontrolny” oraz hip-hopowych „Radio TNT”. Wieloletni gitarzysta w Teatrze Roma w Warszawie.Od 1995 roku do dziś jest akompaniatorem Kasi Karasek-Gomez. Od 2002 roku założyciel i właściciel studia kompozytor.pl.
Marcin Fidos – kontrabas. Swoje ambicje muzyczne realizował w kilku łódzkich formacjach muzycznych, teatrach i orkiestrach. Jako instrumentalista szeroko współpracował z Elżbietą Adamiak, Grażyną Łapińską,Jaromirem Nohavicą, Antonim Murackim, Kwartetem Marcina Janiszewskiego, Bełchatowskim Chórem Gospel, zespołami EKT Gdynia i Blue Caffe oraz Orkiestrą Moralnego Niepokoju. Obecnie współtworzy Viva Quartet, Lime Tree Quartet i zespół Agnieszki Greinert.