Mistrzowski Koncert Kameralny

2019-09-04

Mistrzowski Koncert Kameralny

18 września 2019 (środa)
godz. 19.00
wstęp 10 złMISTRZOWSKI KONCERT KAMERALNY, w wirtuozerskim wykonaniu Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki.

Ów skrzypcowo-akordeonowy duet jest jednym z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Laureaci I nagród i Grand Prix na międzynarodowych konkursach muzycznych w całej niemal Europie. Występowali z recitalami we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Chinach, Gruzji, Singapurze, Wietnamie, Kambodży, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych; koncertując w tak znanych salach jak: nowojorska Carnegie Hall, Guangzhou Opera House, The Star Performing Arts Center w Singapurze. W maju 2017 ich recital w Filharmonii Narodowej w Warszawie, publiczność nagrodziła owacją na stojąco. W 2018 roku odbyli trasę koncertową po Chinach występując w największych salach koncertowych.

Wykonania duetu określane są jako perfekcyjne i dojrzałe, ale też błyskotliwe i pełne młodzieńczej witalności. Wiele utworów zyskuje w interpretacji duetu nowe, oryginalne brzmienie, dzięki transkrypcjom na akordeon autorstwa Iwa Jedyneckiego. Artyści odważnie sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, dając im nowe oblicze, które zachwyca różnorodną kolorystyką. Bogaty repertuar duetu obejmuje kompozycje od baroku do czasów najnowszych. Zespół chętnie wykonuje muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi, którzy dedykują im swoje utwory.

W 2016 roku powstał pierwszy na świecie koncert na skrzypce, akordeon i orkiestrę symfoniczną. Kompozytor - Marcin Błażewicz dedykował go Karolinie Mikołajczyk i Iwowi Jedyneckiemu.

W programie koncertu m.in unikatowe opracowania sonat największych kompozytorów G.F.Haendla, W.A.Mozarta a także utwory Beli Bartoka (Tańce rumuńskie), Rodiona Szczedrina (W stylu Albeniza).


W tym tygodniu polecamy