Praskie Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości

2019-09-12

Praskie Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości

28 września 2019 r. (sobota)
w godz. 11:00 - 16:00
wstęp wolny

PRASKIE TARGI RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Renowacja mebli? Oryginalna ceramika? Ekologiczne wyposażenie domu? Naprawa parasola? A może mufka? Albo naturalne kosmetyki?
Wszystko to i wiele więcej znajdziesz na naszych Targach.
To już VI edycja "Praskich targów rzemiosła i przedsiębiorczości", czyli spotkania z tradycyjnym rzemiosłem i wyjątkowymi praskimi przedsiębiorcami. Czekają na Was pokazy, warsztaty, zakupy, ciekawe spotkania.
"Praskie targi rzemiosła i przedsiębiorczości" są wydarzeniem cyklicznie organizowanym na warszawskiej Pradze-Północ, Pradze-Południe i Targówku. Celem wydarzenia jest promocja praskiego rzemiosła, spotkanie klienta z usługodawcą, zachęcenie warszawiaków do kupowania lokalnie i nie wyrzucania, a naprawiania przedmiotów.

Nasi wystawcy to wytwórcy, przedsiębiorcy, artyści, którzy wykonują przedmioty użytkowe i/lub dzieła sztuki. Podczas Targów prezentują efekty swojej pracy oraz sprzedają jej wytwory. Odwiedzający Targi mogą kupić unikatowe, wykonane ręcznie przedmioty, poznać ich autora, posłuchać o procesie powstawania sprzedawanych, podczas Targów, rzeczy oraz spróbować swoich sił w rzemiośle - dzięki warsztatom z rzemieślnikami.

Podczas tej edycji Targów warsztaty poprowadzą:
1. Martoczki - warsztat modniarski/spotkanie z twórczynią marki Martoczki - Martą Galińską.
2. Pracownia parasolnicza Barbary Szafrańskiej - warsztat z naprawy parasoli/spotkanie na temat historii parasolnictwa.
3. SiDeSign - spotkanie wokół tematyki renowacji mebli drewnianych, fachowe porady, ciekawostki. O pasji do drewna opowie właścicielka pracowni - Anna Kędziorek.
*Szczegóły na temat warsztatów zostaną opisane w oddzielnych wydarzeniach. Warsztaty podobnie, jak i wstęp na Targi, są bezpłatne.

Chcesz zostać wystawcą, wypełnij formularz: https://forms.gle/DYctqsrvqXjKnYiB9. Czekamy do 17.09.

**Targi są organizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe i posiadają patronat Burmistrza Tomasza Kucharskiego.

***Centrum Promocji Kultury, w którym odbędą się Targi jest dostępne dla osób z niepełnosprawościami. Szczegóły poniżej: https://www.niepelnosprawnik.pl/pQqB8GoM1g9?q=Centrum+Promocji+Kultury

****DOJAZD: najbliższy przystanek: MIĘDZYBORSKA (około 100 metrów). Dojazd do przystanku MIĘDZYBORSKA liniami: 125, 135, Z-6, w okresie kursowania tramwajów do przystanku PRAGA-POŁUDNIE RATUSZ, liniami: 3, 6, 26.

*****Wydarzenie współtworzy Warszawskie Dni Seniora 2019.
Warszawskie Dni Seniora (21 września - 1 października 2019 r.) to ponad 420 bezpłatnych, bądź atrakcyjnych cenowo wydarzeń skierowanych do seniorów w całej Warszawie.
Więcej informacji: www.wds.org.pl /www.senioralna.um.warszawa.pl, tel. 19 115".


W tym tygodniu polecamy