Porozmawiajmy o kobiecie: w domu czy w pracy?

2019-09-23

Porozmawiajmy o kobiecie: w domu czy w pracy?

6 października 2019 (niedziela)
godz. 17:00
wstęp wolny

Porozmawiajmy o kobiecie: w domu czy w pracy?

Magda Frączek - recital autorski

Panel:
Magda Frączek: Przedsiębiorczość kobiet dzisiaj - doświadczenie
dr Ewelina Kostrzewska, Uniwersytet Łódzki: Kobieta od XIX do XXI wieku
Joanna Paciorek: Mama w pracy - daję radę, bo...

Celem projektu jest dotarcie do środowiska kobiet, zatem samych kobiet oraz osób, które mają rzeczywisty wpływ na ich życie, decyzje, warunki społeczne. Na Projekt Róża będą się składać zróżnicowane wydarzenia, tak jak różne są potrzeby rozwoju osobistego kobiet: warsztaty, szkolenia, koncerty, wystawy, które będą realnym i praktycznym wsparciem dla kobiet w ich lokalnym środowisku.

Projekt ten ma realnie dać przestrzeń spotkania kobietom pracującym zawodowo oraz tym, które czasowo pracy nie podejmują. Dostrzegamy, że przeżywają różne obciążenia w tej przestrzeni, co wpływa na ich poczucie szczęścia, własnej wartości i sensowności działania a promieniuje na życie rodzinie oraz społeczne. Dlatego uważamy, że potrzebują wsparcia. Proponujemy im wymianę doświadczeń, spotkania, warsztaty, ale też możliwość relaksu, wyciszenia i pracy nad własnym rozwojem emocjonalnym.

Aby wzmocnić poczucie wartości kobiet w środowiskach, które wymagają wyrównania różnic społecznych, wprowadzamy w projekcie wydarzenia łączące elementów sztuki i kultury (malarstwo, fotografia, muzyka, design mody) z działaniami formacyjnymi w kierunku odnajdywaniu własnej drogi rozwoju, wskazywanie osób, które już przeszły w swoim życiu drogę decyzji i nowych rozwiązań. Ponadto zapewniamy pomoc osób, które w profesjonalny sposób udzielą pomocy w konkretnych potrzebach (psycholog, psychoterapeuta i prawnik)
Planujemy w projekcie zachowywanie wysokiej jakości podjętych działań i wzmacnianie wpływu projektu poprzez informacje w mediach. Zależy nam, by stworzyć kreatywne środowisko otwarte na nowe możliwości i niebanalne rozwiązań w łączeniu pracy zawodowej oraz macierzyństwa. Celem jest także promowanie aktywności społecznej i kulturalnej kobiet, zaangażowanie partnerów do promowania kwestii kobiet w środowiskach lokalnych. Jesteśmy przekonani, że wszystkie planowane działania wspierające kobiety dadzą im szansę osobistego rozwoju.

 


W tym tygodniu polecamy