Okiem fotografa-Fotografie Warszawy Leopolda Pytko

2019-10-14

Okiem fotografa-Fotografie Warszawy Leopolda Pytko

 19 listopada 2019
(wtorek)
godz.18:30
Podskarbińska 2
Wstęp wolny

Spotkanie z Jerzym Pytko, który zaprezentuje zdjęcia archiwalne stolicy z lat 1950-60, wykonane przez swego ojca Leopolda Pytko, fotografa. Część z nich zamieszczono w książce wydanej w tym roku przez wydawnictwo Skarpa, zatytułowanej „Warszawa. Ocalić od zapomnienia”.
W publikacji tej „wybrane ze zbioru ok. 100 tysięcy fotografii ojca kadry uzupełnione są opowieściami o odradzającej się Warszawie napisanymi przez syna” (Polityka). Na ekranie zobaczymy również zdjęcia z września 1969 roku przedstawiające okolice ronda Wiatraczna, Grochowskiej, Podskarbińskiej czy Kamionkowskiej oraz Bazar Różyckiego w lipcowy dzień handlowy 1967 roku.  Spotkanie będzie także okazją do przedstawienia tajemnic technicznych fotografów lat ubiegłych i unikalnych konstrukcji aparatów fotograficznych wykonanych własnoręcznie przez Leopolda Pytko.

Dostępne będą książki z dedykacją autora.

Prowadzenie:
Ireneusz Graff [Fotokursownia]

„Okiem fotografa” to cykl poświęcony głównie współczesnej polskiej fotografii. Na comiesięcznych spotkaniach poznać można czołowych polskich fotografów, prezentujących i omawiających swe wybrane zdjęcia, a także różne dziedziny i tematy fotografii.


 

 

 

 

 W tym tygodniu polecamy