Praski Blues. Edycja listopadowa!

2019-11-07

Praski Blues. Edycja listopadowa!

21 listopada 2019 (czwartek)
godz. 19:00
wstęp wolny

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl przygotowany przez znanego i popularnego gitarzysty i wokalisty, późniejszego członka legendarnej grupy Klan, pod tytułem:

Jacek Kępka ...z brzytwą na poziomki !
(Ocalić od zapomnienia)

W programie wezmą udział młodzi, utalentowani i utytułowani muzycy w repertuarze Marka Ałaszewskiego i jego zespołu Klan, zafascynowani tą muzyką. Tak jak ujęli to w tytule koncertu, chcą ocalić tę cenną i wartościową twórczość od zapomnienia i przybliżyć ją po niemal pół wieku słuchaczom nowego pokolenia.

W kolejnej, XXVIII odsłonie Praskiego Bluesa zagrają:

Wiktoria Kwiatkowska - wokalistka, kompozytorka, producentka, autorka tekstów literackich i piosenek, magister sztuk pięknych, trener wokalny Modern Vocal Training.
Artystka wszechstronna, realizująca się w różnorodnych projektach i stylistykach muzycznych (folk, latin i afro jazz, flamenco, rock, elektronika czy ambitny pop). Specjalizuje się w nurcie world music, który łączy w sobie inspiracje muzyką etniczną z różnych stron świata ze współczesnymi aranżacjami i brzmieniami.
Współpracuje m. in. z charyzmatycznym zespołem „Żywiołak".
Jest też głosem polskiego projektu world music „Madrugada", będącym etniczną fuzją polskiego folku z inspiracjami muzyką flamenco, jazzem i elektroniką. Udziela się także jako muzyk sesyjny.

Jacek Kępka - gitarzysta, wokalista, aranżer,
członek wielu popularnych zespołów rockowych, m.in. Czerwono - Czarni, Klan i Wodospady Spokoju. Pomysłodawca i szef tego spektaklu.

Sebastian Kępka - gitarzysta,
absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu.
Grał w grupach Lady Strange, Comandos, kilkakrotnie występował gościnnie z zespołem KLAN.

Maciej Wieżyński, gitarzysta i kompozytor,
poszukujący nowych brzmień gitarowych.
Członek grupy Madrugada, niepowtarzalnej muzycznej fuzji polskiej muzyki ludowej z jazzem, rockiem, flamenco, elektroniką i jazzem.

Łukasz Makowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor.
Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen, na kierunku klasyczny kontrabas solowy.
Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą
Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z Bergen Unge Kammerorkester.
Współpracuje z najlepszymi muzykami na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej.
W 2008 i 2009 roku występował na festiwalach jazzowych w Polsce, Anglii, Norwegii oraz na Ukrainie.

Joanna Fela Felczak - perkusistka i perkusjonalistka, aranżerka i kompozytorka, grająca jazz i folk, a teraz usłyszymy ją w odsłonie rockowej.

Tradycyjnie po koncercie zaprosimy przybyłych muzyków i słuchaczy do wspólnego muzykowania, czyli jam session.

Wieczór poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

 


W tym tygodniu polecamy