Koncert "Erik Satie. 100-lecie nokturnów"

2019-11-28

Koncert

4 grudnia 2019 (środa)
godz. 18:00
wstęp wolny

Ostatnie tak jesienne wydarzenie tego sezonu!
Przenieśmy się wraz z Teatr Naprzeciwko sto lat wstecz, poczujmy wibracje jesieni 1919, które Erik Satie przeniósł do swojego ostatniego, wielkiego, fortepianowego dzieła - pięciu nokturnów. Spróbujmy poznać bliżej dziwacznego kompozytora i człowieka za pośrednictwem listów wysłanych do bliskich mu osób. Pobudźmy wyobraźnię, by odnaleźć bogactwo treści znanej i mniej znanej twórczości Erika Satiego.

„Erik Satie. 100-lecie nokturnów" to widowisko muzyczno-literacko-taneczne. Wykonywane na żywo kompozycje Erika Satiego ilustrowane tańcem, przeplatane listami kompozytora do przyjaciół, tworzą koncert, którego osnową jest pięć nokturnów. Zapomniane dzieło Mistrza zabrzmi po stu latach w towarzystwie dobrze znanych utworów, jak Gymnopédies, czy Gnossiennes.
Wykonawcami są artyści Teatru Naprzeciwko, studenckiego koła naukowego Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykonawcy:
- Sebastian Baranowski (fortepian, reżyseria)
- Urszula Kretkowska (taniec)
- Sylwia Cąkała, Anna Majewska, Tomasz Murawski, Julia Pałczyńska (czytanie listów)
- Ewa Narbutt (produkcja)

Listy Erika Satiego przetłumaczone zostały na język polski przez Agatę Krzewicką, Malwinę Skurę i Sebastiana Baranowskiego, członków Teatru Naprzeciwko.

 


W tym tygodniu polecamy