Akcja "Zima w mieście" 2020

2020-01-13

Akcja

KSIĘŻYCOWY ZAMEK
Warsztaty dla dzieci w wieku 6 -10 lat - dla grup zorganizowanych.
Maksymalna grupa do 20 osób.
zapisy@cpk.art.pl 22 277 08 04


Prześlij zgłoszenie:
nazwa szkoły, nazwisko opiekuna, kontakt telefoniczny, ilość dzieci.


Terminy:
10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 21 lutego 2020r. w godz. 10:00-11:00 - prowadzenie art. plast. dr Jolanta Caban, art. plast. mgr Helen Arut.
Miejsce realizacji: Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2, 03-833 Warszawa


Motyw znany z Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Śpiącej Królewny i wielu innych podań, legend, a także filmów. Zamek i wieża zamkowa to element stałych przygód bajkowych bohaterów. Zamek, jedno z popularnych miejsc akcji w bajce ludowej, występujące najczęściej w bajkach magicznych oraz w podaniach. W wielu ulubionych bajkach zamek jawi się jako tajemnicza budowla naszpikowana wieżyczkami, niedostępny, zamglony, czarodziejski, trudny do zdobycia - rozpala wyobraźnię dzieci.
Jak dzieci wyobrażają sobie te tajemnicze budowle? Jak ilustracje z bajek przybliżają dzieciom charakter tych budowli? Jak zapamiętują one formy, faktury i kolory opisane w baśniach?
Zapraszamy na warsztaty plastyczne pt. Księżycowy zamek. Temat ma pobudzić dziecięcą wyobraźnię do wykreowania własnej, oryginalnej formy plastycznej zamku. Dzieci będą miały za zadanie odtworzyć nastrój wybranej przez siebie bajki za pomocą formy i koloru. Do dyspozycji będą miały proste materiały i podstawowe narzędzia plastyczne. Kartony po mleku lub soku, tekturowe rolki i brystole będą wykorzystane do zbudowania obiektu. Farby, kolorowe papiery, brokaty dopełnią scenografię bajkową. Przewidujemy, że w ciągu jednej godziny warsztatów zamek zostanie wykonany. Dzieło może być wykorzystane do dekoracji pokoju dziecka, ale może też zagrać w inscenizacji kukiełkowej. Zajęcia te nie tylko rozwiną wyobraźnię dzieci, ale będą też ćwiczeniem manualnym młodych adeptów sztuki.


W tym tygodniu polecamy