Koncert "Myszka Miki i Przyjaciele"

2020-01-13

Koncert 19 stycznia 2020 (niedziela)
godz. 12.00
bilety: 10 zł

„Myszka Miki i Przyjaciele" - multimedialny koncert dla dzieci.


W programie koncertu muzyka z kreskówek Walta Disneya. Piosenki w wersji instrumentalnej i muzyka ilustracyjna z filmów takich jak:
-"Król lew"
-"Pocahontas"
-"Mulan"
-"Dzwonnik z Notre Dame"
-"Piękna i bestia"
-"Gumisie"
-"Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków"
-"Herkules"

Muzyka grana będzie na żywo pod fragmenty kreskówek wyświetlanych z rzutnika multimedialnego na dużym ekranie.

Poza słynnymi utworami ze znanych i lubianych bajek, podczas koncertu muzycy kolejno zaprezentują dzieciom możliwości brzmieniowe swoich intrumentów: oboju, klarnetu, skrzypiec i fortepianu. Fortepian zagra w niekonwencjonalny sposób - bez użycia klawiszy. Będą też efekty dźwiękowe takie jak pizzicato (czyli granie na samych strunach skrzypiec), frullato (czyli efekt bulgotania wody w klarnecie), zaprezentowany zostanie też rejestr górny i dolny wszystkich instrumentów (czyli dźwięki "grube" i "cieniutkie"), będzie też widowiskowe granie na samych stroikach (czyli na drewnianych "ustnikach" oboju i klarnetu). Każdy z muzyków opowie także troszkę o swoim instrumencie - o jego historii oraz z czego jest zbudowany.
Wyjaśniona zostanie ciekawa różnica w budowie oboju i klarnetu; instrumenty wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo podobnie, choć gra się na nich zupełnie inaczej i zupełnie inaczej brzmią.

WYKONAWCY - ARSTON TEAM w składzie:
* Andrzej Przybyciński - OBÓJ i prowadzenie koncertu
* Artur Pachlewski - KLARNET
* Ewa Sobiera - SKRZYPCE
* Anna Hajduk - FORTEPIAN


W tym tygodniu polecamy