Uniwersytet Dziecięcy 2020

2020-02-28

Uniwersytet Dziecięcy 2020

Uniwersytet Dziecięcy na Pradze-Południe 2020r.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020, finansowany przez m.st. Warszawę.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat na nieodpłatne warsztaty i pokazy naukowe.


HARMONOGRAM

Warsztaty i pokazy online w sierpniu:

 

2.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - Kilka zabaw z atramentem i papierem

4.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - Drzewa polskich lasów

7.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - Nowoczesne technologie wykorzystywane w leśnictwie

9.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - O pożarach lasów

11.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - Czy sarna to żona jelenia?

13.12.2020 14:00
Pokaz naukowy Uniwersytetu Dziecięcego - Podróż poza układ słoneczny
Gdzie jest granica Układu Słonecznego? Co się stanie jeśli ją przekroczymy?
Podczas wykładu poznamy historię 5 sond - podróżniczek, które zwiedziły granice naszego układu planetarnego i wyruszyły na podbój kosmosu. Zobaczymy też pocztówki, które przesłały nam po drodze.
Monika Goszcz

14.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - Jaka jest różnica między metrem przestrzennym, a sześciennym?

16.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego -Od zielonych ziaren do mocnego espresso, czyli jak powstaje kawa

18.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - Czy cebula jest zdrowa? O tym dwa słowa

19.12.2020 14:00
Pokaz naukowy Uniwersytetu Dziecięcego - Mikrobiologia od podszewki
Mikroorganizmy. Choć niewidoczne gołym okiem, są to jedne z najważniejszych organizmów jakie istnieją. Ich odkrycie zmieniło nasz sposób patrzenia na świat. Czym zajmuje się mikrobiolog? W jaki sposób bada niezwykły świat mikroorganizmów?
Dorota Sentkowska

20.12.2020 14:00
Pokaz naukowy Uniwersytetu Dziecięcego - Wielocząstki czyli o polimerach słów kilka
DNA, opona, grzyby. Co łączy te trzy rzeczy? Polimery. To cząsteczki, które powstają przez połącznie wielu (poli-) powtarzających się mniejszych elementów (mery). Jest ich znacznie więcej niż nam się wydaje i potrafią posiadać fascynujące właściwości. Podczas wykładu dowiemy się nieco o chemii polimerów, poznamy ciekawych i ważnych przedstawicieli tej grupy związków i na pewno przeprowadzimy polimerowe eksperymenty.

21.12.2020
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego - Popyt i podaż - co to takiego?

22.12.2020 17:00
Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego -Co składa się na cenę butelki coli?

 

 

Pokazy bezpłatne. Transmisje w wydarzeniach na Facebooku Centrum Promocji Kultury:

https://www.facebook.com/pg/cpkpp/events/?ref=page_internal


W tym tygodniu polecamy