31 maja 2024 (piątek)
godz. 18.00
bilety: 20 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu BILETYNA.PL: https://bilety.io/ZJZ6n od 6 maja

Kup Bilet On-Line

Na majowym, 67. wieczorze cyklu PRASKI BLUES wystąpi znany, lubiany i zasłużony rzeszowski zespół KŁUSEM Z BLUSEM (pisownia to licentia poetica zespołu – tak się pisze nazwę)

Rzeszowski zespół Kłusem z Blusem gra bluesa od ponad 35 lat, a w obecnym składzie od około 17 lat.
Zespół grający głównie w klubach i pubach, prezentuje różne style bluesa, choć muzycy wydają się preferować styl West Coast.
Lider zespołu Tomek Kiersnowski, który w zespole śpiewa i gra na harmonijce ustnej, uważany jest za jednego z czołowych muzyków bluesowych w Polsce.

Wykorzystanie klasycznych instrumentów, takich jak gitara, gitara basowa, perkusja, w połączeniu z rozpoznawalnym brzmieniem harmonijki ustnej, nadaje zespołowi niepowtarzalny charakter na polskiej scenie bluesowej.
Kilkakrotnie zespół był zapraszany do występów na Festiwalu RAWA BLUES w Katowicach, w 2003 roku wystąpił na głównej scenie festiwalu u boku zagranicznych gwiazd bluesa.
Kłusem z Blusem występował na wielu innych festiwalach bluesowych w Polsce, m.in. Toruń Blues Meeting, Przeworsk Blues Festiwal, Harmonica Bridge w Toruniu, Blues Express w Zakrzewie, Harp Friends with Tipsy Drivers, Ino Blues Festiwal w Inowrocławiu, Las, Woda & Blues, Scena Letnia Klub Bluesowy Gdynia.

W 2022 roku zespół wziął udział w Polish Blues Chalange, podczas Suwałki Blues Festiwal.
Kompozycje Kłusem z Blusem nawiązują do stylu west coast blues, z elementami swingu. Zespół w swoim repertuarze oddaje hołd takim mistrzom jak: Little Walter, Sonny Boy Williamson, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich.
Oryginalne teksty często zastępowane są polskimi tekstami Zbyszka Działa i Tomka Kiersnowskiego.
Patronem zespołu od początku istnienia zespołu jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Rzeszowie.

Skład zespołu:
Tomek Kiersnowski – harmonijka ustna, śpiew
Sławek Rybczyński – gitara
Jacek Karpowicz – gitara
Wojtek Kwieciński – gitara basowa, kontrabas
Piotr Berdowski – perkusja

Po koncercie, tradycyjnie zaprosimy Państwa i muzyków do wspólnego grania, czyli Jam Session.
„PRASKI BLUES”. Ideą tego cyklu muzycznego jest prezentacja bluesa we wszystkich jego różnorodnych odcieniach i odmianach. Koncerty i jam session prowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

67. PRASKI BLUES: KŁUSEM Z BLUSEM