Program wydarzenia:

12:00 – spektakl “Toruńskie Pierniki” dla dzieci w wieku 4-7 lat (liczba wejściówek to liczba widzów na widowni, prosimy o pobieranie wejściówek dla dziecka i opiekuna)
Pobierz

13:00 – 14:30 – warsztaty artystyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 4-7 lat
Pobierz

Bezpłatne wejściówki na oba punkty programu do odbioru od 22 maja w biletomacie oraz na portalu biletyna.pl

Warsztaty dla dzieci w sposób kreatywny nawiążą do historii zawartej w spektaklu, kontynuując motywy bajkowe, będąc jednocześnie ćwiczeniami skupionymi na motoryce i manualnych umiejętnościach.

Kilka słów o spektaklu:

„Toruńskie pierniki – najwspanialsze w świecie.

Każdy o tym się przekonał- teraz i Wy wiecie!”


Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie.

Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki…

Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Świerszcz, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki.

Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii i w Australii.


Dzień Dziecka w CePeKa