24 lutego 2024 (sobota)
godz. 17.30-21.30
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!


„FUTURISMO SOUNDS”. W sobotni wieczór scenę Centrum Promocji Kultury przejmą cztery młode rockowe zespoły w ramach festiwalu Futurismo Sounds!! Na widownię będą czekały zarówno grunge’owe brzmienia rodem z Seattle, jak i rock inspirowany polskimi składami przełomu lat ’90 oraz 2000 i nie tylko. Wystąpią zespoły stanowiące żywy dowód na to, że rock nie umarł, a jego przyszłość jest w odpowiednich rękach.

Wystąpią zespoły:
1. Nitro Punch – gramy shock rocka, czyli rocka, który szokuje. Robimy show jakiego jeszcze świat nie widział. Nasz zespół powstał tylko po to, aby ludzie w końcu mieli czego słuchać w czasach nowoczesnej muzyki. Inspirują nas tacy artyści, jak The Stokes, Arctic Monkeys oraz The Killers. Jeżeli lubicie klimat 2004 roku, nie możecie tego przegapić. Adi, Odi, Edi & JD to koty zatrudnione na stałe w Nitro Punch. Nie z jednego dębu krzesła kleją.
2. Sleep Well – to ekipa grająca rocka alternatywnego po polsku ale z pazurem. Wśród autorskich numerów znajdziecie i lekkie love songi i killery ze ścianą gitar. Jeśli słuchacie rocka z lat 90 i 2000 to dobrze trafiliście. Warto wpaść i zobaczyć na własne oczy.
3. And Here’s the Problem – to młoda, ale doświadczona na przeróżnych scenach formacja, która w swojej muzyce łączy mocne riffy i sentymentalne brzmienie piana. Gatunki przenikają się płynnie, od hard rocka przez bluesa po inspiracje jazzem i rapem, podjudzając ciekawość widowni z każdym numerem. Niosą ją natomiast nasycone emocjami teksty, w których nie brakuje rozliczeń zarówno z samym sobą, jak i z otaczającą rzeczywistością.
4. DUST – to grupa pięciu młodych i utalentowanych muzyków, których inspiruje twórczość zespołów z lat 90., takich jak Pearl Jam czy Alice in Chains. Ich mocne brzmienie połączone z głębokimi, skłaniającymi do przemyśleń tekstami zadowoli fanów wielu różnych gatunków muzycznych.

FUTURISMO SOUNDS