„NATURA-ŚWIADOMOŚĆ”

wernisaż 15.04.2023 / sobota / godz. 18:00

wystawa czynna do 8.05.2023 / wstęp wolny /

Twórczość Joanny Czubak to najczęściej przedstawienia natury, pełne ekspresji, dynamicznych linii, wyrazistych kolorów. To jednak tylko warstwa zewnętrzna. Pod nią, głębiej można dostrzec  poszukiwanie wewnętrznej prawdy, wewnętrznej mądrości, harmonii, swojej  prawdziwej, nie przykrytej pozorami natury. Obcując z przyrodą, obserwując zwierzęta i rośliny można zgłębić wiedzę o sobie samym.

W świecie, w którym pełno jest bólu , strachu i smutku potrzebujemy pozytywnego spojrzenia na świat. Potrzebujemy piękna, zachwytu nad małymi i błahymi z pozoru rzeczami. W tych drobiazgach można odnaleźć wewnętrzny spokój. Natura koi i pomaga dostrzec piękno w nas samych. A to jest bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie.

Na wystawie będzie można obejrzeć powstałe w ciągu ostatnich kilku lat prace, wykonane w różnych technikach- batiki, akwarele, pastele, rysunki, akryle. Najczęściej pojawiającym się w nich motywem są konie- obiekt wieloletniej fascynacji artystki i pretekst do opowiadania o sobie i o naturze ludzkiej ogólnie. – Joanna Czubak

Wernisaż uświetni swoją grą Pan Jacek Kwiatkowski – pianista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wydział jazzu. Jest czynnym muzykiem poruszającym się we wszystkich popularnych gatunkach muzycznych.

Joanna Czubak – wystawa „NATURA-ŚWIADOMOŚĆ”