24 marca 2022 (czwartek)
godz. 19.00
Bilety – 20 zł dostępne w CePeK od 1 marca.
Kabaret Filip z Konopi Filipa Borowskiego i Jego Goście.
Bilety – 20 zł dostępne w CePeK od 1 marca.
Goście specjalni:
Danuta Błażejczyk rozpoczęła swoją profesjonalna drogę artystyczną w 1985 w marcu, kiedy stanęła przed komisja egzaminacyjną przyznającą uprawnienia estradowe osobom, które nie ukończyły średniej szkoły muzycznej. Przewodniczącym jury był Andrzej Strzelecki, a w komisji zasiadali między innymi: Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Jerzy Derfel, Jerzy Dobrowolski. Danuta Błażejczyk została zaproszona do udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała swoja pierwszą premierową piosenkę „Taki cud i miód”, autorstwa Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego. Otrzymała za nią Nagrodę Specjalną Jury za indywidualność artystyczną, a także roczne stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ten debiut otworzył jej drogę na bardzo różnorodne działania artystyczne.
Laureatka wielu nagród na Festiwalu w Opolu.
Mariusz Kalaga to piosenkarz, wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły” – zodiakalny „strzelec”.
Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu „Cordis Christi”, grającego muzykę o tematyce religijnej.
W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret „Agrafka”. Równocześnie śpiewał także w grupach: „Buda Folk” i „Unisono).
Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. / Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA/.
Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na „Międzynarodowym Pikniku Country” w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX-lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł „Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik Dwójki” – Zbigniewa Górnego oraz „Lista Śląskich Szlagierów”, „Przebojowe Smaki” , czy „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”.
Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej , „ciepłej” barwie , która jest niespotykaną atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych. W latach 1979 – 1982 był solistą Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowiacy”, a przez kolejne lata śpiewał w Zespole Folklorystycznym „Siemianowice”. W kolejnych latach 1994 – 1997 współpracował , nagrywał i występował z zespołem „Gang Marcela. Nagrodzony Medalem Gloria Artis.