15 grudnia 2022 (czwartek)
godz. 19.00
bilety: 20 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu biletyna.pl od 1 grudnia


Kup Bilet On-Line

Kabaret „Filip z Konopi” Filipa Borowskiego i Jego Goście.

GOŚCIE SPECJALNI:
Joanna Rawik i Henryk Czich- współzałożyciel zespołu Universe!


JOANNA RAWIK
W latach 60-tych porównywano artystkę do Juliette Greco – francuskiej piosenkarki, muzy egzystencjalistów. Joanna Rawik ma dobry, niski głos, dużą ekspresję.. Zawsze miała figurę modelki, intelekt intelektualistki, a wokal – najbardziej francuski z francuskich”. Joanna Rawik śpiewa zawsze dosyć poważne, a nawet patetyczne piosenki. Jej hity śpiewała cała Polska. „Nie z każdej mąki będzie chleb”, czy „Kocham świat”, piosenka oparta na motywach poloneza As-dur Chopina, czy Jej wielki przebój „Po co nam to było”. Niezliczone koncerty w Polsce i za granicą-(Finlandia, Francja, Węgry, Jugosławia, Australia, USA), nagrywała płyty, audycje radiowe i programy telewizyjne. Występowała w radiowym programie Podwieczorek przy mikrofonie, w filmach i serialach telewizyjnych Strachy i Żelazna obroża, reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie W 1966 r. wystąpiła z innymi polskimi gwiazdami w paryskiej Olimpii w programie Grand Music-hall de Varsovie. Odznaczona Złotym Medalem Gloria Artis i Medalem 100-lecia ZASP. Autorka poczytnych książek – a wśród nich biografia Edith Piaff.

HENRYK CZICH
Duet Universe (Mirosław Breguła i Henryk Czich) powstał w 1982 r, a rok później znała ich cała Polska, dzięki pamiętnemu występowi na XX KFPP w Opolu! Zaśpiewali tam „Mr. Lennona” i zdobyli drugie miejsce w koncercie „Promocje”, a dwa miesiące później byli już na szczycie Telewizyjnej Listy Przebojów. Po sukcesie w Opolu dwóch chłopaków ze Śląska ruszyło w Polskę. Utwory „Blues na wpół do piątej rano”, „Wołanie przez ciszę”, czy „Ty masz to, czego nie mam ja”, zapewniły im popularność. Nagle dwóch młodych i mało znanych ludzi stało się wówczas gwiazdami. Na scenie witały ich piski, a drzwi garderób były oblegane. Podkochiwały się w nich tysiące kobiet, a oni cieszyli się karierą. Jako ich support w tamtych czasach występował Stachursky. W 1992 r. odnieśli sukces w Opolu, gdzie utwór „Daj mi wreszcie święty spokój” wygrał konkurs premier, a „Nie wiem, czy to miłość” została uznana w Sopocie za najlepszą piosenkę o miłości. – Ponadto udało nam się wtedy polecieć w trasę do Niemiec, Stanów i Kanady. W latach 2003-2007 Mirosław Breguła zmagał się z bardzo poważnymi problemami z gardłem. Do tego dochodziła choroba alkoholowa, depresja i poważna kontuzja kolana. 2 listopada 2007 r. popełnił samobójstwo. – To był szok. W tym roku w 40. rocznicę zespołu Universe, Henryk Czich postanowił przypomnieć Polsce o dwóch chłopakach ze Śląska.

MAREK MAJEWSKI
Autor, kompozytor, poeta, satyryk i felietonista. Jest scenarzystą i reżyserem licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych, m.in. własnego programu telewizyjnego Kabaretowa Lista Przebojów. Między 1989 a 2005 r. wraz z Marcinem Wolskim współtworzyli wszystkie telewizyjne i radiowe polityczne szopki noworoczne. Odznaczony  Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w działalności twórczej i artystycznej.


Bilety: 20 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu biletyna.pl od 1 grudnia.

Kabaret „Filip z Konopi” Filipa Borowskiego