23 lutego 2023 (czwartek)
godz. 19:00
bilety: 20 zł dostępne w biletomacie oraz w portalu biletyna.pl


Kup Bilet On-Line

Kabaret „Filip z Konopi” Filipa Borowskiego i Jego Goście: Marlena Drozdowska, Waldemar Wiśniewski i Tadeusz Woźniakowski!

Marlena Drozdowska – na początku lat 90., wspólnie z aktorem Markiem Kondratem, wylansowała hit „Mydełko Fa”, który wyniósł piosenkarkę na szczyt popularności. 
W 1973 roku zadebiutowała na studenckim festiwalu w Krakowie. Kilka miesięcy później piosenkarka rozpoczęła współpracę z Grupą I, z którą na XII Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1974 wykonała piosenkę „Radość o poranku”.
Następnie artystka występowała w kabarecie „Pod Egidą”. Pod koniec lat 70., piosenkarka wyjechała do Berlina i występowała przez kilka lat ze słynnym zespołem wokalnym „Gerd Michaelis Chor”. Do połowy lat 80. artystka koncertowała z własnym zespołem „Hotline”, m.in. w Austrii, RFN i Szwajcarii, gdzie śpiewała na jednej scenie z Charlesem Aznavourem, zespołem Bee Gees i Cliffem Richardem.
Jest niezwykle ekspresyjną artystką i lubianą przez publiczność wokalistką o niezwykle pięknym głosie. Od kilku miesięcy przygotowuje kolejną płytę z pięknymi tekstami popularnej poetki Grażyny Orlińskiej.

Waldemar Wiśniewski to znakomity muzyk i wokalista od wielu lat przyjaciel Kabaretu Filip z konopi. Jest muzykiem od zawsze, ale jako młody chłopak był też czynnym sportowcem, grał w rugby.
Obecnie współpracuje z formacją Big Band Błonie, z formacją Chłopcy z ferajny, a także z formacją Krawiec Band, którą tworzą byli koledzy i muzycy Krzysztofa Krawczyka i którzy śpiewają utwory nieżyjącego już wokalisty.
Waldemar był uczestnikiem pierwszej edycji The Voice Senior, podczas której doszedł do finału, a także obecnej czwartej już edycji.

Tadeusz Woźniakowski – to legendarny piosenkarz, śpiewak operetkowy i kompozytor muzyki rozrywkowej, a także muzyk i aktor. Kilka dni temu ukończył 92 lata i ciągle jest w znakomitej formie!
Za swoją twórczość Tadeusz Woźniakowski zdobył wiele różnych nagród, między innymi: III nagrodę na KFPP w Opolu za „Most zakochanych”, Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki (1972) za „W dni wielkie i skończone”, a także I nagrodę na Festiwalu w Zielonej Górze za „Mnie wystarczy Monte Verde”. Został również uhonorowany Srebrnym (2011) i Złotym (2016) Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Kabaret „Filip z Konopi” Filipa Borowskiego