14 lipca 2023 (piątek)
godz. 19.00
bilety: 10 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu BILETYNA.PL

Kup Bilet On-Line

„BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ”

Piosenka francuska jest doskonałą alternatywą dla dobiegających ze wszystkich stacji radiowych i telewizyjnych produkcji anglosaskich. Program pt. „BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ” złożony jest z utworów tak sławnych postaci, jak: Georges Brassens, Jacques Brel, Joe Dassin, Maxime Le Forestier, Yves Montand, Georges Moustaki, Renaud, Michel Sardou i Charles Trenet. Program przypomina najsławniejsze utwory najwybitniejszych wykonawców piosenki francuskiej w wersjach oryginalnych lub w polskich tłumaczeniach.

Wystąpią:
– Piotr Bakal
– Mariusz Dubrawski – instrument klawiszowy
– Mirosław Łączyński – gitara basowa

Piotr Bakal
Poeta, bard, autor, kompozytor i piosenkarz, a także organizator koncertów, festiwali i warsztatów piosenkarskich, tłumacz i dziennikarz. Urodzony w Warszawie w 1955 r. Inicjator i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Bardów – OPPA, założyciel i prezes Stowarzyszenia Literacko Muzycznego „Ballada”, wydawca płyt i książek, autor audycji radiowych i współautor programów telewizyjnych.
Wydał sześć płyt autorskich: „Obłoki” (Warner Music Poland 1997), „Rozmnażanie zer” (SLM „Ballada” i Polskie Radio SA 2002), „Od słowa do słowa” (SLM „Ballada” 2013), francuskojęzyczną „Fais gaffe aux paroles” (Piotr Bakal 2017), „nie tylko LATO Z KOMARAMI” (SLM „Ballada” 2019) i „Było, co było” (SLM „Ballada” 2020). Od 2000 r. członek władz Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. W latach 1987 – 1993 mieszkał i koncertował we Francji. W 2021 roku obchodził jubileusz 45-lecia działalności artystycznej. W 2017 r. nagrodzony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, w 2021 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Szerzej na oficjalnej stronie Piotra Bakala: www.piotrbakal.com

Koncert „Bulwar piosenki francuskiej”