21 kwietnia 2022 (czwartek)
godz. 19.00
wstęp – wejściówki dostępne w CePeK od 12 kwietnia


Wydarzenie wspiera Ukrainę. Zapraszamy na koncert szlagierów Dwudziestolecia w aranżacjach współczesnych, w wykonaniu zespołu Kosmiczni Warszawa. Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godz. 19:00 w Centrum Promocji Kultury i połączony będzie ze zbiórką darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy na koncert i do udziału w zbiórce.

KOSMICZNI-WARSZAWA-START.
Z powodu ciążącej w przestrzeni publicznej opinii o nieuchronnym i nieodległym już końcu naszej cywilizacji i kultury – dwóch śmiałków – Małolepszy i Kwazar, opuszcza Warszawę, a nawet planetę. Wyruszają w bliżej nieokreślonym kierunku w poszukiwaniu miejsc o podobnej do ziemskiej atmosferze i grawitacji (grooveitacji). Lekko zagubieni w przeszłości cwaniakują pilotów bez licencji i cisną w przyszłość. W obliczu misji i ponadczasowego celu, oprócz niezbędnej aparatury zabierają tylko to najcenniejsze i co może być zaczynem przyszłej kosmik pop kultury – jej dwudziestowieczne, międzywojenne korzenie.
Repertuar koncertu to (z jednym wyjątkiem) bukiet międzywojennych szlagierów tanecznych – odegrany teraz. Pomysł, jak Nasze Miasto – otwarty na nowości i zakorzeniony w tradycji. Instrumenty akustyczne ożenione z „cyfrowymi”, czyli w zespole miejsce dla DJ i Jego Postprodukcji. Electro-akustyczny czasem swing, czasem ska… Wszystko po to, żeby w dzisiejszym brzmieniu miasta więcej było tradycyjnie warszawskiej stylówki, optymizmu oraz rekreacji! Pomysł Małolepszego, wykonanie – zawodnicy niektórych warszawskich drużyn, perkusjonalia, rejestracja i postprodukcja – Kwazar, aranżacja – Małolepszy z Kwazarem. Realizowane w Studio Gagarin 2021-22 r.

Małolepszy – właściwie Maciej Mościcki, element lokalny. Od 10 lat w klubach, ze sceny i z krawężnika wykonuje warszawski folklor. Śpiewa z użyciem aparycji i własnego akompaniamentu sześciostrunowego banjo. Najchętniej szlagiery pierwszej połowy XX w – walczyki, tanga, fokstroty. Repertuar rewiowo-podwórkowy. Warszawski sznyt, galant, fason!

Kwazar – kosmita z Grochowa. Pali mu się do życia jakby miał jedno. Operator muzycznych urządzeń elektrycznych i quasi-multiinstrumentalista. Zaczynał w 2000 r. w Radiostacji. DJ soundsystemowy, junglista, cyklista. Ojciec dwóch cwanych ananasów. Od 2009 roku tworzy, nagrywa, mixuje i masteruje w swoim Gagarin Studio.

Koncert KOSMICZNI-WARSZAWA-START