12 lipca (środa)
godz. 19.00
bilety: 20 zł
dostępne w biletomacie oraz na portalu BILETYNA.PL

Kup Bilet On-Line

Koncert LOUIE FONTAINE

Louie Fontaine to piosenkarz, gitarzysta i basista, który ma za sobą trzydzieści lat doświadczeń koncertowania i tworzenia różnorodnej muzyki. Jest on także stylowym wokalistą bluesowym, który doskonalił swoje rzemiosło u boku mistrza soul i rhytm & bluesa z Luizjany, Rockie’ego Charles’a, z którym grał koncerty, nagrywał i był producentem jego dwóch ostatnich albumów – „Have You Seen My Uncle Steve” i „I Want First Class”. Charles napisał też piosenkę „That’s Rockin'” jaka znalazła się na ostatniej płycie Fontaine’a.
Barwna stylistycznie twórczość Louie Fontaine`a to w lirycznej warstwie często makabryczne opowieści doskonale komponujące się z aurą Nowego Orleanu, tradycją „southern gothic” i bagiennymi miazmatami kolebki bluesa unoszącymi się nad muzyką Artysty.
Jego ostatnia płyta „The Sun Ain’t Black”, nagrana w legendarnym studiu Dockside w Louisianie, to przede wszystkim album z gatunku Americana, zawierający bluesa, country a nawet elementy art rocka. Odnajdujemy tam wpływy The Rollng Stones, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa, jakie przenikają się w tej kolekcji świetnych numerów, emanujących podczas koncertu udzielająca się publiczności, rockowo intensywna energią, której trzeba doświadczyć żeby w nią uwierzyć. Gdyby Queens of the Stone Age byli zespołem z gatunku Americana, z Davidem Bowie jako frontmanem, otrzymalibyśmy Louiego Fontaine.
Osnową tegoż albumu są utrzymujące słuchacza w napięciu piosenki, w których Louie Fontaine tradycyjnie wczuwa się w rolę bohatera utworu. „Jedną z pierwszych płyt, które nagrałem w latach 90-tych, był rockowy musical „Murder Before Justice” — wyjaśnia Fontaine – „Więc zawsze zawierało to pewien element teatralny. Występując na scenie lubię zmieniać kostiumy, lubię być kimś więcej niż tylko facetem z gitarą”.

Koncert LOUIE FONTAINE